Haberler » Spor » Milli Tenisçi Çağla, Akdeniz Oyunları'nı İki Altın Madalya ile Tamamladı - Spor

Milli Tenisçi Çağla, Akdeniz Oyunları'nı İki Altın Madalya ile Tamamladı

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, Mersin'de gerçekleştirilen 17.Akdeniz Oyunları'nda iki altın madalya almayı başardı.

Milli Tenisçi Çağla, Akdeniz Oyunları'nı İki Altın Madalya ile Tamamladı

Milli tenisçi , Mersin'de gerçekleştirilen 17. Oyunları'nda iki altın madalya almayı başardı.

Mersin'deki Turkish Airlines Arena Tenis Kompleksi'ndeki organizasyonun son gününde tekler finaline çıkan Çağla, genç İspanyol tenisçi Sara Sorribes Tormo ile karşılaştı. Yunan ve İtalyan rakiplerini geçerek çıktığı finale iyi başlayan milli tenisçi, rakibinin servisini kırarak 2-0 öne geçti. Çağla, üçüncü oyunda servisini kaptırsa da, yakaladığı dört oyunluk seri ile 6-1'i bulmakta zorlanmadı.

Dünya sıralamasında bu hafta başında kariyerinde ilk defa ilk 150'ye adım atan Büyükakçay, ikinci sette de hız kesmedi ve rahat bir şekilde 5-1'e ulaştı. Sorribes, durumu 5-3'e getirerek umutlansa da Çağla maçı daha fazla uzatmadı. 1 saat 22 dakika sonunda 6-1, 6-3'lük setlerle galip gelmesini bilen Büyükakçay, maç boyunca toplam 23 kazanma vuruşu üretirken, file önüne geldiği 14 puanın 12'sinde başarılı oldu.

Bir gün önce gerçekleşen çiftler finalinde ortağı Semra Özgen ile birlikte zafere uzanan Çağla, bu şampiyonluğu ile birlikte Türkiye'nin madalya hanesine iki altın daha ekledi. Bu altın madalyalar, Türkiye'nin Akdeniz Oyunları tarihinde tenis branşında kazandığı ilk altın madalyalar olarak kayıtlara geçti. - Mersin

Kaynak: DHA