Milli Tekvandocular Uzakdoğu'da Madalya Kovalayacak
Haberler » Güncel » Milli Tekvandocular Uzakdoğu'da Madalya Kovalayacak - Haber

Milli Tekvandocular Uzakdoğu'da Madalya Kovalayacak

2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunlarına katılım yolunda Çin'de düzenlenecek Grand Prix 1. Seri Müsabakalarında puan toplamaya çalışacak.

Milli Tekvandocular Uzakdoğu'da Madalya Kovalayacak

Milli tekvandocular, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'na katılım yolunda Çin'de düzenlenecek Grand Prix 1. Seri Müsabakaları'nda puan toplamaya çalışacak.

Dünya Tekvando Federasyonu (WTF) tarafından düzenlenen Grand Prix 1. Seri Müsabakaları, Çin'in Suzhou kentinde başlıyor. Suzhou Sports Center'da 4-6 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek müsabakalara 57 ülkeden 236 sporcu katılıyor. Tekvando Milli Takımı, Grand Prix 1. Seri Müsabakaları'nda 10 sporcu ile temsil edilecek.

"OLİMPİYAT YOLUNDA ÖNEMLİ BİR TURNUVA"

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Doç. Dr. , Çin'de düzenlenecek turnuvanın, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları'na katılım yolunda önemli bir organizasyon olduğunu söyledi.

Başkan Şahin, "Sporcular, yıl boyunca katıldıkları uluslararası turnuvalarda topladıkları puanlara göre, WTF tarafından Grand Prix müsabakalarına davet ediliyor. Yıl içinde 3 tane Grand Prix Serisi, yıl sonunda ise Grand Prix Finalleri yapılıyor. Olimpiyatlara kadar önümüzde toplam 8 Grand Prix müsabakası olacak. Çin'de bunun ilkine katılıyoruz. 10 sporcu ile mücadele edeceğiz. Alabileceğimiz en yüksek puanları toplamak istiyoruz. Sporcularımız, müsabakalara çok iyi hazırlandı. Çin'den ülkemizi mutlu edecek sonuçlarla ayrılmak istiyoruz" diye konuştu.

Grand Prix 1. Seri Müsabakaları'nda ülkemizi temsil edecek tekvandocular şu şekilde:

"Erkekler: Cem Uluğnuyan (68 kilo), Yunus Sarı (80 kilo), Rıdvan Baygut (80 kilo), Ali Sarı (+80 kilo)

Bayanlar: Rukiye Yıldırım (49 kilo), Hatice Kübra Yangın (57 kilo), Dürdane Altunel (57 kilo), Nur Tatar (67 kilo), Furkan Asena Aydın (+67 kilo), Cansel Deniz (+67 kilo)

Kaynak: DHA