Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Açıklamaları

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, İstatistiklerde Çek Cumhuriyeti'nin Önde Olmasının Bir Önemi Olmadığı Belirterek, "Çekler Şimdiye Kadar Daha Başarılı Olmuş. Ama Her Seri Bir Yerde Bozulur. Demek Ki Bu Serinin Bozulma Zamanı Gelmiştir" Dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Açıklamaları

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, istatistiklerde Çek Cumhuriyeti'nin önde olmasının bir önemi olmadığı belirterek, "Çekler şimdiye kadar daha başarılı olmuş. Ama her seri bir yerde bozulur. Demek ki bu serinin bozulma zamanı gelmiştir" dedi.

Terim, maçın oynanacağı statta düzenlediği basın toplantısında, istatistiklere bakınca Çek Cumhuriyeti'nin, Türkiye'ye karşı bariz bir üstünlü olduğunu hatırlatarak, "İstatistiklere bakınca Çekler çok daha başarılı olmuş. Ama biz de bir çok seriyi bozduk. En son İstanbul'daki maçta 2-0'dan 2-2'ye getirdik. Demek ki bizim kazanma zamanımız gelmiş. Çekler, özellikle penaltılarda 20'de 20 atmışlar. Ama her seri bir yerde bozulur. Demek ki bu serinin bozulma zamanı gelmiştir" dedi.

Başarıya aç bir takım olmanın verdiği avantajla buralara kadar geldiklerini belirterek, "Eleme grubu maçlarında, İsviçre maçında elimizden geleni yaptık. Çek Cumhuriyeti maçında da final maçı havasında oynayarak elimizden gelen başarıyı ortaya koyacağız. Her ne kadar kendimizi işimize versek de özellikle maksatlı yorumlar yapan, huzurumuzu kaçırmak için bu yayınlara hala devam edenleri biliyoruz. Yabancı basının bu tür haberlerini anlıyorum da bizim basına anlam veremiyorum. Ama İstanbul'a dönünce bu arkadaşlarla hesaplaşacağız" diye konuştu.

Maçın penaltılara kalmaması için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Terim, "Umuyorum, 90 dakika içinde işi bitiririz. Bunun için de muhakkak ki oyun dahilinde hamlelerimiz olacak. Zaten ben oyuncularımı penaltıya çalıştırmadım, bugün de çalıştırmayacağım. Maçı kazanmak için oyun içinde hangi hamleyi yapmamız gerekiyorsa risk alarak onu da yapacağız" dedi.

Havanın yağmurlu olmasının her iki takım açısından da aynı şartları taşıdığını belirten Terim, "Havanın yağmurlu olması sadece bizi değil, her iki takımı da aynı ölçüde etkiliyor. Ama umarım İsviçre maçındaki tufanı yaşamayız. Onun dışındaki her şart takımımıza uygundur" ifadelerini kullandı.

(AC-OK-S)

Kaynak: İHA