Milli takımın yenileri galibiyetten emin

A Milli Takım, 17 Kasım Cumartesi günü Norveç ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını Estonya'da sürdürüyor. Estonya'nın başkenti Tallinn'deki Le Coq Arena Stadı'nda bu akşam yapılan çalışma öncesi Teknik Direktör Fatih Terim tarafından basın mensuplarına futbolcularla konuşma izni verildi. Ay - yıldızlı kadroya davet edilen Semih Şentürk, Gökhan Gönül ve Yusuf Şimşek, çok zor bir maçın...

Milli takımın yenileri galibiyetten emin

A Milli Takım, 17 Kasım Cumartesi günü Norveç ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını Estonya'da sürdürüyor. Estonya'nın başkenti Tallinn'deki Le Coq Arena Stadı'nda bu akşam yapılan çalışma öncesi Teknik Direktör Fatih Terim tarafından basın mensuplarına futbolcularla konuşma izni verildi. Ay - yıldızlı kadroya davet edilen Semih Şentürk, Gökhan Gönül ve Yusuf Şimşek, çok zor bir maçın kendilerini beklediğini belirterek, kazanarak Türk milletini sevindirmek istediklerini söyledi.

2008 Avrupa Şampiyonası Grubu Elemeleri'nde Norveç ile oynayacakları hayati maçın hazırlıklarını Teknik Direktör Fatih Terim nezaretinde sürdüren Ay - yıldızlı kadronun gol ümidi Semih Şentürk, ''Norveç'le final gibi bir maç oynayacağız. Bu düşünceyle hazırlanıyoruz. Amacımız Norveç'i Norveç'te yenerek avantaj elde etmek. Hava soğuk ama ortam güzel, iyi hazırlanıyoruz. Fatih hocam bizi davet etti. Çalışıyoruz, Norveç maçına iyi hazırlanıp, görev verilmesi halinde de elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Norveç'i yeneceğimize inanıyorum. Bana da görev verilirse Semih kendisinden beklenenin en iyisini yapacaktır.'' dedi.

GÖKHAN GÖNÜL: ''MİLLİ TAKIM HAYALLERİMİ SÜSLÜYORDU''

Fenerbahçe'de ortaya koyduğu performansla sürpriz bir şekilde A Milli Takıma davet edilen Gökhan Gönül ise çok mutlu olduğunu belirterek, "A Milli Takım benim hayallerimi süslüyordu. Burada olduğum için çok mutluyum.'' dedi.

Estonya'da önemli bir maçın hazırlıklarını yaptıklarını bildiğini belirten Gökhan Gönül, ''Biz buraya birlik ve beraberlik içinde çok iyi çalışmaya geldik. İyi hazırlanıp, Norveç'e kazanmaya gideceğiz. Tüm çalışmalarımız da bu yönde. Ortam çok iyi. Kadrodaki ağabeylerimiz bana kucak açtı. Hepsini zaten tanıyorum. Bazılarını televizyondan tanıyorum. Karakterli, kişilikli arkadaşlar grubuyuz. Kritik bir maç oynayacağız, bunun bilincindeyiz. Ancak bugünden sıkılmak, o maçı düşünmek ve strese girmek bize zarar verir. İyi hazırlanıp Norveç karşısına kazanmak için çıkacağız. Türk milletinin yüzünü güldürmek istiyoruz.'' diye konuştu.

YUSUF ŞİMŞEK: ''NORVEÇ'İ DE BOSNA'YI DA YENEREK FİNALLERE GİDECEĞİZ''

Denizlispor'un başarılı kamtanı Yusuf Şimşek ise ilk kez çağrıldığı A Milli Takım'da olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. A Milli Takıma davet edilmesinde Denizlispor'un, Teknik Direktör Güvenç Kurtar'ın ve Denizlispor yönetiminin payının büyük olduğunu belirten Yusuf, Denizlispor camiasına teşekkür etti.

Çok zor bir görev için davet edildiğini belirten Yusuf, ' 'Türkiye'yi çok zor bir maç bekliyor. Ben de çok zor bir maç için göreve çağrıldım. Hazırlıklar dün başladı. Zor bir maç bizi bekliyor. İyi hazırlanıp, cumartesi günü de 70 milyonun desteği ile çıkıp, Norveç'i Norveç'te yeneceğiz. Ardından da İstanbul'da Bosna Hersek'i yenip Avrupa Şampiyonası Finalleri'ne gideceğiz. İlk kez A Milli Takım kadrosundayım. Çok güzel bir ortam var. Herkes birbirine saygılı ve birbirini seviyor. Bu durum beni çok mutlu etti. Bu ortamı görünce, Türk Milli Takımı'nın bu ekiple bu zorluğu aşacağına, Norveç'i ve Bosna Hersek'i yenerek finallere gideceğine daha çok inandım.'' diye konuştu.

YILDIRAY BAŞTÜRK'ÜN OYNAMASI ZOR GÖRÜNÜYOR

Bu arada A Milli Takım, Norveç maçının hazırlıklarını akşam saatlerinde yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Antrenmana sakatlığı devam eden Yıldıray Baştürk katılmadı. Milli Takım Doktoru Cengiz Dinç, Yıldıray'ın tedavilerinin sürdüğünü, oynama şansının da çok zor olduğunu söyledi.

Mehmet Topuz ve Fatih Tekke'den sonra Yıldıray Baştürk'ün de sakatlığının ciddi olduğu açıklandı. Milli takım doktoru Cengiz Dinç, tedavisi otelde devam eden Yıldıray Baştürk'ün Norveç karşılaşmasına yetişmesinin zor olduğunu söyledi. Yıldıray'ın bugün MR'ını çektiklerini kaydeden Dinç, "Sağ üst uyruk adalesinde ödem var. Malum maça da az bir zaman kaldı. Yetişmesi zor gibi görünüyor. Biz yine de elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

A Milli Takım'da kaleci Volkan Demirel ile Serhat Akın da takımdan ayrı doktor kontrolünde düz koşu yaparak antrenmanı tamamladı.

Kaynak: CHA