Milli Takım Teknik Direktörü Terim: ''Beyaz Rusya karşısında gençleri göreceğiz''

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Beyaz Rusya ile yarın oynanacak maçta gençleri deneyeceğini söyledi.

Milli Takım Teknik Direktörü Terim: ''Beyaz Rusya karşısında gençleri göreceğiz''

Milli Takımlar Baş Sorumlusu ve A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Beyaz Rusya ile yarın oynanacak maçta gençleri deneyeceğini söyledi.

Beyaz Rusya maçının son çalışmasını yaptığı Dinamo Stadı'nda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Terim, havanın soğuk olması ve kar nedeniyle söyleyecek bir şeyi olmadığını belirterek, ''Bu hava şartları bizim için sürpriz oldu. Kar, yağmur, rüzgar Allah'ın takdiri. Bu ayda bu mevsimde böyle bir atmosferle karşılaşacağımızı kim bilebilirdi. Ancak milli takım için bu tür şeyler sorun olmamalı. Her türlü koşula alışık olmalıyız. Zemin yerden ısıtmalı olduğu için yarın yeşil bir zeminde maç oynayacağız. Kar var ama o kadar soğuk değil. Avrupa şampiyonası öncesi bu karşılaşma bizim bazı genç oyuncuları görmemiz açısından önemli. Şu an takımda olmayan sakatlığı bulunan oyuncularımızla geniş bir kadromuz var. Onları da göreceğiz.'' dedi.

- NELER YAPACAĞIMIZI KONUŞTUK -

Terim, ekip olarak şampiyonaya çok iyi hazırlanacaklarını da belirterek, ''Bu kampın bizim için en önemli tarafı iki gündür futbolcularımızla yaptığımız toplantılar. Bu toplantılarda şampiyona öncesinde, hazırlık döneminde yapacaklarımızı anlamamız oldu. Bu konuda verimli bir milli kamp dönemi olduğunu söyleyebilirim. 14 Mayıs'ta Antalya'da ailelerimizle birlikte 5 gün birlikte olacağız.'' diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası için bu maçtan daha önemlisi Biefeld'de oynayacakları hazırlık maçları olduğunu belirten Terim, ''Slovakya, Uruguay, Finlandiya maçları var. Belki bir maç daha koyabiliriz. Bu maçlar bizim için önemli hazırlık maçları olacak.'' diyerek sözlerini tamamladı.

- MİLLİ TAKIM KAR TİPİDE ÇALIŞTI -

Bu arada A Milli Takım yarın oynayacağı Beyaz Rusya maçının hazırlıklarını bu akşam -3 derecede ve karla karışık tipide idman yaptığı antrenmanla tamamladı. 15 dakikası basına açık olan idman basına verilen resimle başladı. İdmanı soğuk havaya rağman Federasyon Başkan Hasan Doğan ile yöneticiler, Lütfi Arıboğan, Mahmut Özgener, Levent Kızıl başta olmak üzere yöneticiler de izledi.

İdmanda teknik kadro yeni ürün 'gri-turkuaz renkli kabanları giydiler. Futbolcular üzerinde ise parlement mavisi yağmurluklar dikkat çekti.

-BEYAZ RUSYA'DAN İLGİNÇ NOTLAR -

Nihat, "İki ay önce burada grup maçımız vardı. 2-0 kazandık. Garantilemiş olduğumuz için kolaydı. Ben oynamadım ama zemin ısıtmalı olduğu halde çok bozuktu. Yarın inşallah kazanırız" dedi.

Fatih Terim'in Milan'ın başında iken Dinamo Stadı'na maça geldiğini ancak Fierontina'da aldığı ceza nedeniyle Milan'ın başında kulübede değil tribünde oturduğu öğrenildi.

MUHTEMEL 11

Volkan- Hamit, Servet, Yasin, Caner- Gökdeniz, Mehmet Topal, Mustafa Sarp, Arda- Gökhan Ünal, Mehmet Yıldız.

- HASAN DOĞAN, FOTOĞRAF ÇEKTİ -

Yönetim kurulu arkadaşlarıyla soğuk havaya rağmen idmanı izleyen Başkan Hasan Doğan foto muhabirinin makinesini alıp milli takımın resmini çekti, makine hakkında da bilgi aldı. Hasan Doğan, ''Hava ve saha şartları zor. Bu şartlarda maç oynamak zor. Önceden planlanan bir maç olduğu için oynamak durumunda kaldık. Umarım buradan yarın milli takıma yakışan bir futbol ve sonuçla döneriz" dedi.

Kaynak: CHA