Milli Takım, Slovenya Maçı İçin Son Çalışmasını Yaptı

Milli Takım, Slovenya Maçı İçin Son Çalışmasını Yaptı

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda 2. Turda Yarın Slovenya'ya Karşı Oynayacak Olan (A) Milli Basketbol Takımı, Bugün Son Antrenmanını Yaptı.

Milli Takım, Slovenya Maçı İçin Son Çalışmasını Yaptı

35. Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda 2. turda yarın Slovenya'ya karşı oynayacak olan (A) Milli Basketbol Takımı, bugün son antrenmanını yaptı.

Takımın kaldığı otelin yanında bulunan spor salonunda yaklaşık 1,5 saat süren antrenmanda antrenör Bogdan Tanjeviç, oyuncularına tam saha maç yaptırarak, taktik çalıştırdı.

İkili mücadele sırasında eline darbe alan Kerem Gönlüm hafif sakatlık geçirdi. Kerem'in durumunun ciddi olmadığı öğrenildi.

Antrenman sonrası maçla ilgili değerlendirmelerde bulunan basketbolcular çeyrek finale kalma hedefine ulaşmak için Slovenya maçının final havasında geçeceğini ve bu şekilde konsantre olduklarını söylediler.

Oyunculardan Engin Atsür, "Üzerimizde stres olup olmadığını yarınki maçta göreceğiz. Zor bir karşılaşma olacak" dedi.

Ermal Kurtoğlu, "Biz takım gibi takımız. Önümüzdeki 3 maçta galibiyet alırsak turnuvada çok daha üst sıralara gideceğimize inanıyoruz. Önemli olan kendimize ve takımımıza güven. Egolarımızı bir tarafa bırakarak kendimize ve takımımıza güvenmektir" diye konuştu.

Kerem Gönlüm, "Slovenya'yı geçen yıl yendik. Ama bu yıl daha güçlüler. Fakat biz takım olarak onları yenebilecek güçte olduğumuza inanıyoruz" dedi.