Milli Takım, Hırvatistan Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Çeyrek Finalinde Cuma Günü Hırvatistan ile Oynayacağı Maçını Hazırlıklarını Bu Akşam Yaptığı Antrenmanla Sürdürdü.

Milli Takım, Hırvatistan Maçı Hazırlıklarını Sürdürdü

(A) Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Cuma günü Hırvatistan ile oynayacağı maçını hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Krems kasabasının stadında ilk yarım saati basına açık yapılan antrenmana Emre Güngör, Emre Belözoğlu ve Servet dışında tüm futbolcular katıldı. Sakatlığı süren Tümer Metin doktor kontrolünde düz kosu ile yetindi. Isınma hareketleriyle başlayan çalışmada futbolcular, kondisyoner yönetiminde performans çalışması yaptılar. Daha sonra Teknik Direktör Fatih Terim, orta yuvarlak içinde kısa süreli topla çalışma yaptırdı. Ardından antrenman basına kapalı olarak sürdü.

Antrenman taraftara kapalı olmasına rağmen, çok sayıda gurbetçi stad dışından tezahüratlarla futbolculara moral verdi. Gurbetçiler, antrenman sonrasında federeasyon Başkanı Hasan Doğan ile milli takımlar sorumlusu Levent Kızıl'a kendilerini antrenmana almadığı için tepki gösterdi.

Antrenmanın yapıldığı sahanın çevresindeki binalardan birinin balkonuna kamera kurarak aşağıdaki canlı yayın arabasından yayın yapmaya çalışan bir Hırvat televizyonunun bu girişimi, Fatih Terim'in görevlileri uyarmasıyla engellendi.

A Milliler, yarın da maçın yapılacağı 52 bin kişilik Ernst Happel Stadı'nda Fatih Terim'in basın toplantısının ardından 15 dakikası basına açık son çalışmasını gerçekleştirerek kampa girecek.