Milli Savunma Bakanlığı: "Çalınan Yakıt TSK'nın Değil"

Milli Savunma Bakanlığı: "Çalınan Yakıt TSK'nın Değil"

Milli Savunma Bakanlığı, NATO Akaryakıt Boru Hattının Delinerek Benzin Çalınması Üzerine Çıkan Haberlerden Sonra Bir Açıklama Yaparak, Çalınan Yakıtın TSK'ya Ait Olmadığını Bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı:

Milli Savunma Bakanlığı, NATO akaryakıt boru hattının delinerek benzin çalınması üzerine çıkan haberlerden sonra bir açıklama yaparak, çalınan yakıtın TSK'ya ait olmadığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dün yayınlanan bazı haberlerde, Avcılar'da NATO akaryakıt boru hattının delinerek benzin çalındığı ve bu benzinin de kurulan kaçak istasyonda satıldığının belirtildiği kaydedildi.

Açıklamada, olayın, Haramidere Pompa İstasyonu'ndan Atatürk Hava Meydanı'na yakıt transferi sağlayan boru hattının Haramidere ile Yeşilköy arasındaki NATO akaryakıt boru hattı üzerinde meydana geldiği ifade edilirken şöyle denildi:

"Boru Hattı'nın kullanımı, MSB akaryakıt ikmal ve NATO Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı tarafından protokol yapılarak Petrol Ofisi Anonim Şirketi'ne kiraya verilmiştir. Anılan hırsızlık olayında çalınan yakıt Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yakıtı değildir."(ANKA)

Kaynak: ANKA