Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

"Bilin ki Recep Tayyip Erdoğan Çankaya'ya çıktığında bu milletin her bir ferdi Çankaya'ya çıkmış olacaktır.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Bilin ki Recep Tayyip Erdoğan Çankaya'ya çıktığında bu milletin her bir ferdi Çankaya'ya çıkmış olacaktır. İnşallah, Recep Tayyip Erdoğan ile Çankaya'nın kapıları millete açılacaktır" dedi.

Yılmaz, Sivas'taki temasları kapsamında, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığınca Fatih Mahallesi'nde düzenlenen "Genişletilmiş Bölge Toplantısı"na katıldı.

Burada vatandaşlara hitap eden Yılmaz, 10 Ağustos'ta bir sınav olduğunu ve doğru tercihte bulunulduğu takdirde kişilerin evlatlarına olan sorumluluğunu yerine getirmiş olacağını söyledi.

Yılmaz, 2023 hedeflerinin zor olduğunu ve o hedeflere güçlü bir liderle varılabileceğini belirterek, "10 Ağustos'ta 3 aday var. Eğer evlatlarımıza güçlü bir Türkiye bırakmak istiyorsak 3 adayın geçmişte neler yaptığına bakacağız. Bundan sonra bu önümüzdeki sürede de 2023 hedeflerine Türkiye'yi hangisi taşır, buna bakmamız lazım" diye konuştu.

Türkiye için çok şey yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini dile getiren Yılmaz, "Yapmamız gerekeni tamamlayabilmemiz için, demokrasinin çıtasını daha yükseltebilmek için 10 Ağustos'ta 'Recep Tayyip Erdoğan' diyeceğiz" dedi.

Yılmaz, cumhurbaşkanlığının önemli bir makam olduğunu vurgulayarak, "İnşallah önümüzdeki dönemde yeni cumhurbaşkanıyla anayasayı da yaptığımızda Türkiye, 2023 yılına demokrasi çıtasını da yükseltmiş olarak girecektir" ifadesini kullandı.

 

"Milletin her bir ferdi Çankaya'ya çıkmış olacak"

Bakan Yılmaz, şunları söyledi:

"Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanlığını Türkiye'de hiç kimsenin olmadığı kadar hak ediyor. 3 kişi, önüne gelecek, 3 kişiye bakacaksınız. Bu millet için kim çivi çaktı, bu millet için kim ne yaptı? 10 Ağustos'ta aziz milletim sandığın önüne geldiğinde 3 kişiyi görecek ve karar verecek. Bu millet için en çok hizmeti kim getirdi, bundan sonra da kim getirebilir, bu millet için kim çivi çaktı, bundan sonra da kim çakabilir diyerekten… İşte o lider Recep Tayyip Erdoğan'dır. Diyorlar ki 'Bir aday var, 14 parti destekliyor'. Aslanla kedi aynı familyadandır, her ikisi de kedigillerdendir ama 50 kedi bir aslan yapmaz. Değil 14 parti, eğer böyle kedi gibi 50 partiniz bir araya gelse AK Parti gibi bir aslan olan, bu milletin derdiyle dertlenen, bu milletin kurmuş olduğu, rotasını da çizmiş olduğu hiçbir partiye denk olmazsınız. Diyorlar ki 'Biz milletin çatısıyız', Allah için hep söylüyoruz, Mardin'de CHP'nin, MHP'nin oyu sıfır, Siirt'te MHP'nin, CHP'nin oyu sıfır, birisinin Diyabakır'da oyu sıfır, birisinin Van'da oyu sıfır. Siz daha Türkiye'yi kuşatamadınız ki Sivas'ın ötesinde yoksunuz. Türkiye'ye çatı olmadınız ki nasıl çatı adayı olacaksınız? Bu milletin gerçek çatı adayı, Güneydoğu'daki halkı da temsil eden, Doğu Anadolu'daki halkı da temsil eden, Karadeniz'de de İç Anadolu'da da Akdeniz'de de Marmara'da da Ege'de de temsil eden tek lider var, o da Recep Tayyip Erdoğan. Recep Tayyip Erdoğan sadece Türkiye'nin lideri değil, dünya lideridir."

Seçimlerde dünyanın gözünün Türkiye'de olacağını belirten Yılmaz, milletin en doğru adayı seçeceğine inandığını ifade etti.

Yılmaz, milletin kendisine yakışan cumhurbaşkanını seçeceğini belirterek, "O aday, Hakk nasip ederse halk da destek verirse AK Parti'nin kurucu lideri, AK Parti'nin ve Türkiye'nin en uzun süre başbakanlık yapmış kişisi Recep Tayyip Erdoğan olacaktır. Bilin ki Recep Tayyip Erdoğan Çankaya'ya çıktığında bu milletin her bir ferdi Çankaya'ya çıkmış olacaktır. İnşallah Recep Tayyip Erdoğan ile Çankaya'nın kapıları millete açılacaktır" diye konuştu. - Sivas

Kaynak: AA