Milli Savunma Bakanı Gönül Demre'de Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Gönül Demre'de Açıklaması

Milli Savunma Bakanı ve Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, AK Parti'nin oy desteğini yükselterek tekrar iktidara geldiğini anımsatarak, "İktidarda yıpranılır.

Milli Savunma Bakanı Gönül Demre'de Açıklaması

Milli Savunma Bakanı ve Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, AK Parti'nin oy desteğini yükselterek tekrar iktidara geldiğini anımsatarak, "İktidarda yıpranılır. Muhalefette yıpranılmaz. Buna rağmen üç genel, iki yerel seçim kazandık. Bunun bir örneği yok" dedi.

Bakan Vecdi Gönül ve Antalya milletvekilleri Menderes Türel, Sadık Badak, Gökçen Enç, Hüseyin Samani, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya'nın Demre ilçesi ve ilçeye bağlı Beymelek beldesinde partililerle biraraya geldi.

Bakan Gönül Beymelek Belediyesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, vatandaşlara seçimdeki desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Buradan Demre'ye geçen Gönül'ü, Demre Cumhuriyet Alanı'nda, Demre'nin DP'li Belediye Başkanı Süleyman Topçu, AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, ilçe yöneticileri ve Demreliler karşıladı.

Bakan Gönül, buraya, "teşekkür etmek" için geldiğini söyledi.

Halkın AK Parti iktidarının hizmetlerini gördüğü için bu desteği verdiğini vurgulayan Vecdi Gönül, şunları kaydetti:

"Halk yapılanları görüyordu. Bunlar halkın gözü önünde yapılıyordu. Ancak bunların mukayesesi yapılmazsa, bu hizmetler anlaşılamaz. 2002 yılında Türkiye yüzde 9. 4 küçülmüşken, geçen yıl yüzde 8. 9 büyümüşse bunu birilerinin söylemesi lazım. 2002'de dünyanın 26. ekonomisi iken 2009'da dünyanın 16. ekonomisi olmuşsak bunun anlatılması lazım. Sizler bunu oy vererek tasvip ettiniz. İktidarda yıpranılır. Muhalefette yıpranılmaz. Buna rağmen üç genel, iki yerel seçim kazandık. Bunun bir örneği yok. Oyunu yükselterek iktidar olmanın örneği yok. Geçen geçti. Mevlana ne diyor: Dün dündü cancağızım, Bugün yeni şeyler söylemek lazım. Önemli bir geçitten geçtik. Türkiye şimdi rahat bir nefes aldı. Muhalefetin bir reklamı vardı. Şöyle yapın Türkiye nefes alsın diye. Son nefes olur mu diye merak ediyorduk. Ama Türkiye rahat nefesi şimdi aldı. Bu nefes alışta herkesin payı büyük. "

Vatandaşların 2-B arazileri konusunda yakınmaları üzerine, Bakan Gönül, tapusu iptal edilen vatandaşlara 2-B arazilerinin ücretsiz verileceğini, diğer 2-B arazilerinin de hak sahibine satılacağını bildirdi.

- ANTALYA

Kaynak: AA