Haberler » Ekonomi » Milli Piyanog'nun Büyük İkramiye Çekilişi Mahkemelik Oluyor - Ekonomi

Milli Piyanog'nun Büyük İkramiye Çekilişi Mahkemelik Oluyor

Yurtdışına kaçan bir Milli Piyango çalışanından aldığı mektupla piyangoda şaibe olduğunu açıklayan CHP Konya Millletvekili Atilla Kart'a kurum dava açacağını açıkladı.

CHP'li Kart, 2013 yılında çekilişlerde hile yapıldığına ilişkin iddiaları gündeme getirmiş ve konuyu soru önergesiyle de Meclis gündemine taşımıştı. Kart'ın iddiaları kurum yetkililerince sürekli yalanlanmıştı.

MİLLİ PİYANGO DAVA EDİYOR

Milli Piyango'dan yapılan açıklamada: "İdaremizce düzenlenen şans oyunlarına ilişkin olarak, CHP Milletvekili tarafından ileri sürülen, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan, iftira niteliğindeki iddialara yasal yollardan gereken cevap verilecektir.

"EN UFAK TEREDDÜT YOK"

İdaremizce oynatılan şans oyunlarının çekilişleri, en ufak bir kuşku ve tereddüte meydan vermeyecek şekilde, halkımıza açık, çekiliş heyetince noter huzurunda yapılmakta ve kamera ile kayıt altına alınmaktadır. İdaremizin tüm işlemleri İdare müfettişleri, Sayıştay ve TBMM KİT Komisyonu tarafından denetlenmekte olup, talihlilere ait kimlik bilgileri Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına düzenli olarak bildirilmektedir. İdaremizle ilgili asılsız iddialar sayıları 15 bini bulan bayilerimize zarar vermemekte." (Kaynak:Hürriyet)

Kaynak: Haberler.Com

Haber Videosu

: Milli Piyanog'nun Büyük İkramiye Çekilişi Mahkemelik Oluyor

Manşet

Haberler