Milli Maç Öncesi Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer ile Görüşen Erdoğan: "Temennimiz Galibiyet"

Milli Maç Öncesi Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer ile Görüşen Erdoğan: "Temennimiz Galibiyet"

Türkiye ile Hırvatistan Arasında Oynanan Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Final Maçını İzlemek Üzere Avusturya'ya Gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Maçla İlgili Olarak, "Temennimiz Galibiyet" Dedi. Erdoğan, Kendisinden Skor İsteyen Gazetecilere, "Temennimiz Galibiyet. Hayır Skor Konuşmam" Yanıtını Verdi.

Milli Maç Öncesi Avusturya Cumhurbaşkanı Fischer ile Görüşen Erdoğan:

Türkiye ile Hırvatistan arasında oynanan Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek final maçını izlemek üzere Avusturya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, maçla ilgili olarak, "Temennimiz galibiyet" dedi. Erdoğan, kendisinden skor isteyen gazetecilere, "Temennimiz galibiyet. Hayır skor konuşmam" yanıtını verdi.

A Milli takımın maçını izlemek üzere Avusturya'ya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Avusturya Başbakanı Alfred Gusenbauer ve Heinz Fischer ile görüştü. Başbakanlık binasında meslektaşı Alfred Gusenbauer ile görüşen Başbakan Erdoğan, ardından Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer tarafından kabul edildi. Cumhurbaşkanı Fischer, Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı girişinde karşıladı.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı binasından ayrılırken gazetecilerin maç ile ilgili tahmin talebine, "Temennimiz galibiyet. Hayır skor konuşmam.'' cevabını verdi.

Görüşmenin gerçekleştiği Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı binaları önünde bekleyen gurbetçiler, ellerindeki Türk bayrakları ve Başbakan Erdoğan fotoğrafları ile Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Başbakan Erdoğan, ve beraberindeki heyet maçın oynanacağı Ernst Happel Stadı'na hareket etti.

Kaynak: CHA