Milli Futbolcu Mevlüt Erdinç'in Anne ve Babası Oğullarıyla Gurur Duyuyor

A Milli Futbol Takımı ile Birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri İçin İsviçre'de Bulunan Milli Futbolcu Mevlüt Erdinç'e Anne ve Babasından Destek Geldi.

Milli Futbolcu Mevlüt Erdinç'in Anne ve Babası Oğullarıyla Gurur Duyuyor

A Milli Futbol Takımı ile birlikte 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri için İsviçre'de bulunan milli futbolcu Mevlüt Erdinç'e anne ve babasından destek geldi.

A Milli Takım'ın kamp yaptığı Nyon'a gelen ve burada oğulları Mevlüt ile hasret gideren baba Mehmet Erdinç ile anne Arife Erdinç, ay-yıldızlı ekibin akşam yaptığı antrenmanda da oğullarını seyretme fırsatını buldu. Baba Mehmet Erdinç, oğlu Mevlüt ile gurur duyduğunu belirterek, "O, Milli Takım'a seçilince çok heyecanlandım. Onu Milli Takım'a kazandırdığı için Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmasını diliyorum" dedi.

Mevlüt'ün annesi Arife Erdinç ise Milli Takım aday kadrosunun ilk açıklandığı dönemde oğlunun da Milli Takım'a çağrılması üzerine çok sevindiğini kaydederek, "Ancak daha sonra kadronun 20+3'e indirileceği dönemde, basında Mevlüt'ün adının geçmesi beni çok üzdü. Şampiyona kadrosu açıklanana kadar uyuyamadım. Mevlüt'ün kadroda olduğunu görünce çok duygulandım. Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. İnşallah Milli Takım Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olur" diye konuştu.

Mevlüt'ün Fransa'daki hiçbir maçını kaçırmadığını da söyleyen Arife Erdinç, "Özellikle oğlumun yerde kaldığı pozisyonlarda çok fazla heyecanlanıyorum" ifadesini kullandı.

(İY-KÇ-NÇ-S)

Kaynak: İHA