Milli Eğitim Müdürü Gülsar: "Okullara vatandaşımız sahip çıkmalı"

Milli Eğitim Müdürü Gülsar: "Okullara vatandaşımız sahip çıkmalı"

Adana Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, her şeyi devletten beklemenin milletimizde olmaması gereken özellik olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Müdürü Gülsar:

Adana Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, her şeyi devletten beklemenin milletimizde olmaması gereken özellik olduğunu ifade etti.

Yumurtalık ilçesinde incelemelerde bulunan Gülsar, okul müdürleriyle yaptığı toplantıda sorunlar hakkında bilgi aldı. Kaymakam Hilmi Kürklü'nün de katıldığı toplantıda konuşan Gülsar, "Ayağımıza taş takılsa devletten biliyor ve nerede bu devlet diye bağırmaya başlıyoruz. O taşı kaldırmak aklımıza gelmiyor. Ve bu bütün hayatımıza yansıyor. Okullarımıza vatandaşlarımızın mutlaka sahip çıkması gerekiyor. Devlet okulu yapmış, öğretmeni göndermiş, sırasını masasını göndermiş bundan sonra ise vatandaşımıza emanet etmiş işte bu aşamada milletimizin okuluna mutlaka sahip çıkmalıdır." dedi.

Gerçek vatanseverin yaptığı işi en iyi şekilde yapan olduğunu kaydeden Gülsar, okul müdürünün, öğretmenlerin işini en iyi şekilde yapması durumunda vatan sevgisini de ortaya koymuş olacağını vurguladı.

Öğretmenlerden biraz daha fazla çalışmalarını isteyen Gülsar, "Okuldan sonra bir saat çok değil. Bir saat bu ülke için okulda kalmak, sadece öğrencileri değil onların anne ve babalarını da eğitmek için bu bir saati değerlendirmek gerekir. Okullarımızla ilgili önemli olan problemlerin farkında olmak. Maddi imkansızlıklar ya da diğer konular sonraki meseleler. Sürekli aynı ortamda bulunduğumuz için problemlerin farkında olamayabilir, bazı sorunları göremeyebiliriz. Onun için mutlaka kendimize beyin fırtınası yapabileceğimiz bir ekip kurmalıyız. Böyle bir ekiple yapılamayacak halledilemeyecek hiçbir sorun yoktur." diye konuştu.

Gülsar okullardaki bilgisayar laboratuvarlarının mesai saatleri dışında mutlaka halkın kullanımına açılmasını da isteyerek, okullardaki internetin vatandaşlar açısından eğitici birer nesne haline gelmesi gerektiğini sözlerine ekledi.