Milli Eğitim Bakanlığı Proje Tabanlı Beceri Yarışması Başlıyor
Haberler » Güncel » Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Proje Tabanlı Beceri Yarışması Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tarafından Her Yıl Düzenlenen 'Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nın İl Elemeleri 15-19 Şubat Tarihleri Arasında Yapılacak. Mesleki ve Teknik Okulların Katıldığı Yarışmada 101 Proje Yarışacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Proje Tabanlı Beceri Yarışması Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her yıl düzenlenen 'Proje Tabanlı Beceri Yarışması'nın il elemeleri 15-19 şubat tarihleri arasında yapılacak. Mesleki ve Teknik okulların katıldığı yarışmada 101 proje yarışacak.

Proje Tabanlı Beceri Yarışması İl Yürütme Kurulu üyeleri, Halk Eğitim Merkezi'nde bir araya gelerek yarışmanın organizasyonu ile ilgili çalışma yaptı. Projelerden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Özbek'in başkanlığında yapılan toplantıya; Sakarya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Özer, Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Dardağan, Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mansur Demir, Serdivan Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Mithat Şahin, Sakarya Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Öztürk, Serdivan Kız Meslek Lisesi Müdürü Adem Keleş, SASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Aygen ile Proje Koordinasyon Ekibi'nden Ziya Özbek katıldı.

İl Yürütme Kurulu Başkanı Turgut Özbek, 11 değişik alanda yapılacak yarışmanın Sakarya elemelerinin 15-19 şubat tarihleri arasında yapılacağını belirtti. Özbek, il elemelerinde başarılı olacak projelerin 1-5 Mart tarihleri arasında Bursa'da bölge elemelerine katılacağını söyledi.

Proje Tabanlı Beceri Yarışması'na Mesleki ve Teknik okullardan 101 projenin başvurusunun yapıldığı ifade eden Özbek, yarışmanın Türkiye finali değerlendirmelerinin 15-26 Mart tarihleri arasında Ankara Başkent Öğretmenevi'nde, final sergisi ve ödül töreninin ise 22-26 Mart tarihleri arasında MEB Şura Salonu'nda yapılacağını bildirdi.

(CİHAN)