Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanı Bayraklı :

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanı Bayraklı :

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Daire Başkanı Ahmet Fikret Bayraklı, Şimdiye Kadar 516 Bin Öğretmenin Çeşitli Konularda Eğitildiğini Söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanı Bayraklı :

Milli Eğitim Bakanlığı Hizmet İçi Eğitim Daire Başkanı Ahmet Fikret Bayraklı, şimdiye kadar 516 bin öğretmenin çeşitli konularda eğitildiğini söyledi.

Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nde bugün başlayan kurslar dolayısıyla konuşma yapan Daire Başkanı Ahmet Fikret Bayraklı, Bakanlık bünyesindeki Eğitim Enstitülerinde şimdiye kadar yapılan çeşitli kurs ve seminerler hakkında bilgi vererek bu kursların son derece faydalı olduğunu ve çağın gereklerine uygun bilgiler verildiğini söyledi.

Daire Başkanı Bayraklı, konuşmasında şöyle dedi: "Bugün burada Excel Makroları Kursu, Proje Hazırlama Teknikleri Kursu, Döner Sermaye Kursu ile Bilgisayar kursu başlatılıyor. Muhtelif illerde görev yapan toplam 450 öğretmenimize burada kurs verilerek kendi alanlarında daha iyi yetişmeleri sağlanacak. 2006 yılından bugüne kadar Hizmet İçi Eğitim Enstitülerinde 516 bin öğretmenimiz eğitilmiştir. Bu kurslarla bazı bilgiler tekrarlanırken bazı yeni bigiler de verilmektedir. Tabii çağın gereği olan bu bilgilerle donatılan öğretmenlerimizin tam bir eğitici olarak yetişmeleri sağlanıyor."

Daire Başkanı Bayraklı, Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü'nün örnek bir kurum olduğunu, konferans salonları, deshaneleri ve laboratuvarları, yemekhaneleri, spor tesisleri, dinlenme odaları ile 600 yataklı örnek bir tesis olduğunu sözlerine ekledi ve kursiyerlere başarılar diledi.

Bu arada Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Müdürü Erdal Korkmaz ise, kursa katılan öğretmenlere Erzurum ve çevre ile ilgili bilgiler verdi, bu arada sinevizyon gösterisiyle Erzurum'un tarihi, turistik yerleri, tarihi ve kültürel değerlerini tanıttı.

(İRT-İRT-Y)

21.05.2007 15:10 TSİ