Milli Cimnastikçi Haberleri

Milli Cimnastikçi haber, Milli Cimnastikçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli Cimnastikçi - 14.10.2019
Dünya şampiyonu Çolak'a coşkulu karşılama
Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen şampiyonada, halka aleti finalinde 14.933'lük derecesiyle şampiyon olup, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Çolak ile şampiyonada dünya ikincisi olan Ahmet Önder ve olimpiyat kotası alan Ferhat Arıcan ile Nazlı Savranbaşı İzmir'e geldi. Aliağa Helvacı Ortaokulu'nda beden öğretmeni olarak görev yapan İbrahim Çolak ile beraberindeki Önder, Arıcan ve Savranbaşı'yı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda aileleri, öğrenciler, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı. Alandakilerin alkış ve tezahüratlarla desteklediği İbrahim Çolak, "Türkiye" sloganları eşliğinde havalimanından çıkış yaptı. Burada kalabalığa hitap eden milli sporcular, yaşadıkları duyguları anlattı. İbrahim Çolak, kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, "Bu madalyayı tüm halkımıza, şehitlerimize ve şanlı ordumuza armağan ediyorum. Gerçekten çok büyük bir iş başardık. Bunun devamının geleceğine inanıyorum." diyerek asker selamı verdi. Gözyaşlarına hakim olamayan İbrahim Çolak'ın babaannesi Sultan Çolak ise torunuyla gurur duyduğunu ifade etti. Dünya ikincisi olan Ahmet Önder ise "Her şey için teşekkür ederiz, tarihte bir ilki başardık. Hayalimiz gerçek oldu. Türkiye'mize hayırlı olsun." şeklinde konuştu. Arıcan ve Savranbaşı da çok mutlu olduklarını belirterek, Türk halkına teşekkür etti. Programa telekonferansla katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Alpay Özalan da milli sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Milli cimnastikçiler daha sonra üstü açık otobüsle şehir turu attı.
Milli Cimnastikçi - 12.10.2019
Bakan Kasapoğlu, İbrahim Çolak'ı tebrik etti
Bakan Kasapoğlu, milli cimnastikçi için tebrik mesajı da yayımladı.
Milli Cimnastikçi - 12.10.2019
İbrahim çolak dünya şampiyonu
Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenen Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda İbrahim Çolak, halka aleti finalinde 14.933'lük derecesiyle şampiyon olarak, cimnastikte büyükler kategorisinde dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu oldu. Milli cimnastikçi bu sonuçla, Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek olan 2020 Olimpiyatları'na katılma hakkı da elde etti.
Milli Cimnastikçi - 12.10.2019
İbrahim Çolak'tan tarihi başarı
Milli cimnastikçi ayrıca Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.
Milli Cimnastikçi - 08.10.2019
Bakan Kasapoğlu'ndan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan'a tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na kota alan milli cimnastikçi Ferhat Arıcan'ı tebrik etti.
Milli Cimnastikçi - 08.10.2019
Cimnastikte ikinci Tokyo kotası Ferhat Arıcan'dan
Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, gelecek yıl Japonya'nın başkenti Tokyo'da düzenlenecek 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etti.
Milli Cimnastikçi - 06.10.2019
Cimnastikte ilk Tokyo kotası Nazlı'dan
Milli cimnastikçi Nazlı Savranbaşı, gelecek yıl Japonya'nın başkenti Tokyo'da yapılacak 2020 Yaz Olimpiyatları'na katılma hakkı kazandı.
Milli Cimnastikçi - 12.09.2019
Şampiyon annenin hedefi, 2020 tokyo olimpiyatları!
Anne olduktan 11 ay sonra Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nda altın madalya kazanan sporcu, "Hem kızıma, hem de diğer sporculara örnek oluyorum" dedi "İnsan isteyince hem iyi bir anne, hem de başarılı bir sporcu olabilir "Hem kariyer sahibi hem de anne olmak isteyen kadın sporcularımız hayallerinin peşinde koşsun"   Onur ATIŞ / İZMİR,   Londra 2012 Olimpiyatları'na katılarak tarihte Türkiye'yi olimpiyatlarda temsil eden ilk kadın cimnastikçi olan Göksu Üçtaş Şanlı, 4 yaşındaki kızı Lina ile başarıdan başarıya koşuyor. Bu yıl 4-13 Ekim tarihlerinde Almanya'nın Stuttgart kentinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda derece bekleyen Göksu Üçtaş Şanlı, en büyük hedefinin 2020 Tokyo Olimpiyatları'na da katılmak olduğunu söyledi. Jimnastik sporuna 5 yaşında başlayan, Londra Olimpiyatları'nın ardından spora yaklaşık 4 yıl ara verip anne olduktan 11 ay sonra 2016'da Mersin'deki Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nda altın madalya kazanan sporcu, Tokyo hedefine de emin adımlarla ilerliyor. Anne olduktan sonra başarılı spor yaşamına devam eden milli cimnastikçi, Demirören Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulundu.
Milli Cimnastikçi - 31.08.2019
Halil mutlu: ben hala acı çekiyorum
MUTLU AİLESİNİN HEPSİ SPORCU Çocuklarının antrenmanlarını yakından takip eden ve onlarla eskrim yapan Halil Mutlu, idmanda iki oğluna yenilse de keyifli anlar yaşadı. Olimpiyat şampiyonu eski milli halterci Halil Mutlu'nun eşi ve 2 çocuğu da kendi gibi sporcu. Eşi Seher Mutlu ise eski milli cimnastikçi ve bugün ise antrenörlük yapıyor.
Milli Cimnastikçi - 28.07.2019
İbrahim Çolak'ın gözü olimpiyat madalyasında - BOLU
Dünya sıralamasında ilk 12'ye girerek takım halinde 2020 Tokyo Olimpiyatları'na gitmeyi hedeflediklerini aktaran milli cimnastikçi, "2020 Olimpiyatları'nda bireysel olarak halka aletinde finale kalıp madalya almak istiyorum.
Milli Cimnastikçi - 07.07.2019
30. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları
30. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda milli cimnastikçi Ahmet Önder, erkekler paralel aletinde bronz madalyanın sahibi oldu.
Milli Cimnastikçi - 07.07.2019
30. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları
30. Dünya Üniversiteler Yaz Spor Oyunları'nda milli cimnastikçi İbrahim Çolak, erkekler halka aletinde gümüş madalyanın sahibi oldu.
Milli Cimnastikçi - 26.05.2019
Cimnastik: Dünya Challenge Kupası
Hırvatistan'da düzenlenen Dünya Challenge Kupası'nda milli cimnastikçi Yunus Emre Gündoğdu bronz madalya kazandı.
Milli Cimnastikçi - 25.05.2019
Cimnastik: Dünya Challenge Kupası
Hırvatistan'da düzenlenen Dünya Challenge Kupası'nda milli cimnastikçi Sercan Demir gümüş madalya kazandı.
Milli Cimnastikçi - 05.05.2019
Başarılarıyla Diyabete Meydan Okuyor
Yurt içi ve yurt dışında düzenlenecek yarışmalara hazırlanan milli cimnastikçi Baha Çağlayan, diyabet hastalığına rağmen katıldığı tüm organizasyonlardan madalyayla dönüyor.
Milli Cimnastikçi - 26.04.2019
Dünya Onu Konuşuyor! Hareketi, Literatüre Geçti...
Yaşanan gelişmeleri AA muhabirine değerlendiren milli cimnastikçi, "39 yaşında Avrupa ve dünyada final yapabiliyorken, ismim varken ve kısa bir süre sonra bırakmak üzereyken güzel bir hareket yaparak onu ömrümün sonuna kadar izleyebilmek büyük bir onur.
Milli Cimnastikçi - 13.04.2019
Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası
Yer aleti finalinde yarışan milli cimnastikçi Ahmet Önder ise 14.
Milli Cimnastikçi - 02.04.2019
Red Bull Sporcusu Onbaşı'nın Hedefi Yeni Şampiyonluklar
Portekiz'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası'nda altın madalya kazanan milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, "Başarı çıtasını yukarı koydum. Artık bundan daha azı başta kendim olmak üzere kimseyi mutlu etmez.
Milli Cimnastikçi - 31.03.2019
Ayşe Begüm Onbaşı'dan Altın Madalya
Milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, Portekiz'de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Kupası'nda altın madalya kazandı.
Milli Cimnastikçi - 25.11.2018
Cimnastikte Bronz Madalya
Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan, Almanya'da düzenlenen 43. Şampiyonlar Turnuvası Dünya Kupası'nda bronz madalya kazandı.
Milli Cimnastikçi - 19.11.2018
AK Parti'li Sofuoğlu'ndan "Spora Gönül Ver" Projesi
Türkiye'de sporcuların yaşadığı en büyük sıkıntının sponsorluk olduğuna dikkat çeken Sofuoğlu, şöyle devam etti: "Son birkaç aydır Avrupa'da ve gelişmiş ülkelerde özellikle sponsor bulma konusunda nasıl başarılı olduklarını araştırdım. Tüm hazırlığımı yaptım. Bunun yolu belli. Bunu hem Gençlik ve Spor Bakanı hem de Hazine ve Maliye Bakanı ile ortak çözmemiz lazım. Her iki bakanımıza da sunumu yapacağım. İnanıyorum ki onların da bu projeye, yeni yol haritamıza olumlu bakacağını düşünüyorum." "Devletin yükü hafifleyecek" Türkiye'de her sporcunun ortak sorununun sponsor bulamamak olduğunu, bununla alakalı bir adım atılması gerektiğini ifade eden Sofuoğlu, şunları kaydetti: "Hazırladığım proje başarılı olursa en alt seviyeden en üst seviyedekine kadar sporcu bundan fayda görecek, sponsorluk bulabilecek. Artık devlette, Spor Bakanlığı'nda yük hafifleyecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı daha çok organizasyon yapmaya, tesis ve yatırım yapmaya kendinde güç bulabilecek. Bazı kanun değişiklikleri gerekiyor. Bu, denenmiş ve başarılı olmuş bir sonuçsa neden biz bunu Türkiye'de yapmayalım? Adım adım üzerimize düşeni yapacağız." Toplantıda, Red Bull'un sponsor olduğu Avrupa Ralli Kupası Şampiyonu Yağız Avcı, milli cimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı, milli tekvandocu Kübra Dağlı, Kırkpınar Başpehlivanı İsmail Balaban, milli motosikletçiler Can ve Deniz Öncü, Toprak Razgatlıoğlu, milli sporcu Lena Erdil, milli atlet Ahmet Arslan ile Türkiye motosiklet akrobasi şampiyonu Birkan Polat da yer aldı.
Milli Cimnastikçi - 02.11.2018
Bornova'nın Gururu Koray Altınel
Geçtiğimiz yıl Bulgaristan'da düzenlenen Trambolin Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Bornova Belediyespor'un milli sporcusu Koray Altınel'e bir ödül de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden geldi.Senkron kategorisi 17-21 yaş grubunda Dünya Şampiyonu olarak sadece Bornova ve İzmir değil Türkiye'nin gururu olan Milli Cimnastikçi, 2018 Sporun Enleri Ödül Töreni'nde plaketini İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu'nun elinden aldı.
Milli Cimnastikçi - 23.10.2018
Milli Cimnastikçiler Katar'da
Milli cimnastikçiler, Katar'ın ev sahipliğinde organize edilecek Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek.
Milli Cimnastikçi - 04.10.2018
Cimnastikte Olimpiyat Hayalken Bugün Madalyaları Konuşuyoruz"
Çelen, milli cimnastikçi İbrahim Çolak'ın İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyasını getirdiğini hatırlatarak, bu başarıları sürdürmeyi hedeflediklerini kaydetti.
Milli Cimnastikçi - 23.08.2018
Artistik Cimnastikte Ciddi Bir Rakip Haline Geldik"
Göktekin, Avrupa Şampiyonası'na kadar bireysel başarıların olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu: "Takım olayı bizim için çok farklı bir sonuç. Avrupa cimnastiğinde Türk Milli Takımı, Türk cimnastiğinin geldiği nokta konuşuluyor. Şu anda onlar, hesaplarına Türk cimnastiğini de koymak zorundalar çünkü ciddi bir rakip haline geldik olimpiyatlara gitme yolunda." "Hedef olimpiyat kotası" Artık hedeflerinin bu yıl Katar'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda takım halinde olimpiyat kotası almak olduğunu anlatan Göktekin, şöyle devam etti: "Bir önceki şampiyonada çok küçük bir farkla 25. olmuştuk ama burada ilk 24'e çok rahat bir şekilde gireceğimizi düşünüyorum. Hatta ilk 16, ilk 12 neden olmasın. Bu bizim için çok önemli. Şu ana kadar elde ettiğimiz veriler, elde ettiğimiz başarılar bunun bir göstergesi." "Dünya cimnastiğinin bize bakışı değişti" Milli cimnastikçi Ferhat Arıcan "tarih yazan" milli takımın bir parçası olmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.
Milli Cimnastikçi - 19.08.2018
Pes Etmedi Tarihi Gümüşü Türkiye'ye Kazandırdı
Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda halka aletindeki performansıyla Türkiye'ye tarihinin ilk gümüş madalyasını kazandıran milli cimnastikçi İbrahim Çolak, daha önceki iki finalde tecrübesizliğinden dolayı madalyayı kaçırdığını ancak ısrarla çalışarak ikinci olmayı başardığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Milli Cimnastikçi Haberleri | Milli Cimnastikçi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Milli Cimnastikçi haberleri, son dakika milli cimnastikçi haber ve gelişmeleri burada. Şampiyon cimnastikçiler olimpiyatlara odaklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.06.2021 00:07:29. #1.13#

title