Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor

AA - Haberler | Yerel
Milletvekilleri Mazbatalarını Alıyor

Antalya ve Burdur'dan milletvekili seçilenler mazbatalarını aldı.

Antalya ve Burdur'dan milletvekili seçilenler mazbatalarını aldı.

Antalya Adalet Sarayı Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen törende, AK Parti Milletvekilleri Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve Sena Nur Çelik, CHP Antalya Milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, MHP Milletvekilleri Ahmet Selim Yurdakul ve Tarkan Akıllı ile HDP Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç'a mazbataları verildi.

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal Ankara'da olduğu için yerine mazbatasını CHP İl Başkanı Semih Esen aldı.

MHP Milletvekili Mehmet Günal'ın da Ankara'ya gittiği için daha önce mazbatasını aldığı belirtildi.

"Milletimiz böyle bir takdirde bulundu"

Mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Mehmet Deveci'den alan AK Parti Antalya Milletvekili ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Lütfi Elvan, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının vatana, millet hayırlı olmasını diledi. Elvan, "Milletimiz böyle bir takdirde bulundu. Hepimizin milletimizin bu takdirine saygı duyması gerekir" dedi.

Antalya'daki seçim sonuçlarını değerlendiren Elvan, AK Parti olarak önemli bir başarı elde ettiklerini ve yerel seçimlere göre oylarını yüzde 2'nin üzerinde artırdıklarını vurguladı.

AK Partinin Antalya'da 30 Mart seçimlerinde 10 ilçede birinci olduğunu ifade eden Elvan, genel seçimlerde ise ilçe sayısını 16'ya çıkardıklarını bildirdi.

Elvan, AK Parti olarak ülkede istikrarın devamından yana olduklarını vurgulayan Elvan, "Türkiye'de hiçbir şekilde kargaşa olmasından yana değiliz. İnşallah sonuç olumlu neticelenir ve ülkemiz istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eder. Biz partimizden önce ülkemizin geleceğini düşünüyoruz. Türkiyemizin geleceği bizim açımızdan son derece önemli ve her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bizim yaklaşımlarımız da hep bu doğrultuda olacak" diye konuştu.

Burdur

Burdur'dan milletvekili seçilen MHP'li Alparslan Ahmet Dursun, CHP'li Mehmet Göker ve AK Partili Reşat Petek, mazbatalarını aldı.

Burdur Adliyesine gelen Dursun, Göker ve Petek'e mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Özgür Aktuğ verdi. MHP Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin ülkeye, vatana ve Burdur'a hayırlı olmasını diledi.

CHP Milletvekili Mehmet Göker ise mazbatayı asıl hak edenlerin CHP'nin il ve ilçe yönetimleri olduğunu belirterek, sorumluluklarının ve halka verdikleri sözlerin arkasında olduklarını dile getirdi.

"Siyasi partilerin milletimize ayar vermesi kabul edilemez"

AK Parti Milletvekili Reşat Petek ise milletin iradesinin sandıkta tecellisi sonucu milletin kendisine TBMM'de temsil yetkisi verdiğini söyledi. Bu yetkinin, kendisi için onur ve şereflerin en büyüyü olduğunu vurgulayan Petek, şu ifadeleri kullandı:

"Seçim çalışmalarında hep 'Milletimizin kendi mukadderatını kendisi tayin etmesi gerekir. Söz milletin karar da milletindir' şeklinde konuştuk. O bakımdan sandıktan çıkan sonuç milletimizin kararıdır. Siyasi partilerin milletimize ayar vermesi kabul edilemez ama millet oylarıyla her zaman bütün siyasi partilere tabir yerindeyse ayar verebilir. Oylarıyla neyi isteyip neyi istemedikleri konusunda gereken mesajlarını verebilir."

Seçim sonucunda AK Partinin Türkiye'nin en güçlü siyasi aktörü olduğunun ortaya konulduğunu dile getiren Petek, "258 milletvekiliyle parlamentoda temsil gücünü elde eden AK Parti'nin milletvekili olmak onurdur. Milletimizin teveccühünden dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Meclis aritmetiğine uygun iktidarın oluşması temennimizdir. Artık siyasi parti menfaatlerini, ülke menfaatlerinin bir adım gerisinde bırakarak ülkemizin geleceği, milletin geleceği için 'Biz' deme zamanıdır" dedi.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title