Milletvekilinin Kapkaça Uğradığı Yerde Bir Kapkaç Daha Yaşandı

Milletvekilinin Kapkaça Uğradığı Yerde Bir Kapkaç Daha Yaşandı

Beyoğlu'nda CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in Kapkaça Uğradığı Yerde Coca-cola Kalite Kontrol Müdürü Nergis Baysal da Kapkaça Maruz Kaldı. Arabasının Ön Camı Kırılarak Çantası Alınan Kapkaç Mağduru Baysal'ın İfadesi Üzerine Polis Operasyon Düzenledi.

Milletvekilinin Kapkaça Uğradığı Yerde Bir Kapkaç Daha Yaşandı

Beyoğlu'nda CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in kapkaça uğradığı yerde Coca-Cola Kalite Kontrol Müdürü Nergis Baysal da kapkaça maruz kaldı. Arabasının ön camı kırılarak çantası alınan kapkaç mağduru Baysal'ın ifadesi üzerine polis operasyon düzenledi.

Edinilen bilgiye göre olay, 14.30 sıralarında CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel'in kapkaça uğradığı Beyoğlu Kasımpaşa Cürababa Mezarlığı civarında meydana geldi. Yavaşlayan aracın sağ ön camını kıran kapkaççı, Coca-Cola Kalite Kontrol Müdürü Nergis Baysal'ın (32) çantasını alarak kayıplara karıştı. Baysal olayın şokuyla etrafta bulunan akar yakıt istasyonuna gelerek durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekiplerine ifade veren Baysal, olayın nasıl olduğunu anlatarak kapkaççının eşkalini verdi. Daha sonra cep telefonuyla bankaları arayarak kredi kartlarını iptal ettiren Baysal, basın mensuplarının kendisine soru sormasına tepki gösterdi.

Baysal, polis aracıyla eşkali aramak üzere gezdirildiği esnada araştırma ekipleri, civarda operasyonlar düzenledi. İstiklal Mahallesi'ndeki bir kahvehaneye baskın yapan polis, eşkale uygun biri olduğunu tespit edince Baysal'ı kahvehaneye aldı. Baysal'ın şahsı teşhis etmesinin ardından V.S. (29) isimli şahıs elleri kelepçeleyerek gözaltına aldı. Zanlı Kasımpaşa Polis Merkezi'ne götürüldü. Baysal da ifadesi alınmak üzere polis merkezine gitti.

Olay yerinde bulunan vatandaşlar ise "Burada her zaman kapkaç olayları oluyor. Geçen de bir milletvekiline kapkaç yapmışlardı. Burada bu olaylar hemen hemen her gün oluyor" diyerek tepki gösterdi.

(RC-ED-ÖK-Y)