Milletvekilinden Karakola Sürpriz Ziyaret

Milletvekilinden Karakola Sürpriz Ziyaret

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, Balıkesir'de Bir Polis Karakoluna Sürpriz Ziyarette Bulundu. Karşılarında Milletvekilini Görünce Şaşıran Karakol Personeli, Milletvekilinin Çikolata İkramıyla Daha da Şaşırdı.

Milletvekilinden Karakola Sürpriz Ziyaret

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Özgün, Balıkesir'de bir polis karakoluna sürpriz ziyarette bulundu. Karşılarında milletvekilini görünce şaşıran karakol personeli, milletvekilinin çikolata ikramıyla daha da şaşırdı.

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu Başkanı İsmail Özgün, hafta sonu Salı Pazarı mevkiinde yer alan Kuvayi Milliye Polis Merkezi'ne sürpriz bir ziyarette bulundu. Milletvekili Özgün, 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiği ani ziyaretinde başta karakol amiri olmak üzere tüm personeli şaşırttı. Görevi başındaki polislere çikolata ikram eden İsmail Özgün, ziyareti öğrenip polis merkezine gelen Emniyet Müdür Yardımcısı Celali Topuz'dan ve Kuvayi Milliye Polis Merkezi Amiri Öner Kaya'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Polislerin zor şartlarda görev yaptığını söyleyen milletvekili Özgün, Kuvayi Milliye Polis Merkezi'ndeki çalışmaları başarılı bulduğunu ifade etti. İsmail Özgün, "En zor koşullara rağmen güvenliğimiz için cefakarca, fedakar bir şekilde çalışan değerli polislerimize görevlerinde başarılar diliyorum. Kuvayi Milliye Polis Merkezi'nin sorumluluk bölgesinde 2006 yılında şahsa karşı işlenen 885 olaydan 818'nin faili yakalanmış. Aynı yıl mala karşı işlenen 670 olaydan ise 251'i çözüme kavuşturulmuş. 2007 Mart ayı itibariyle kişilere karşı 57 suç işlenmiş, 52'si çözülmüş. Mala karşı işlenen 52 olaydan da 21'i çözülmüş. Topluma karşı işlenen 17 ve devlete karşı işlenen 3 suçun tamamı aydınlatılmış. Yine, meydana gelen 66 asayiş olayından 64'ü adedi çözüme kavuşturulmuş. Yani, genel olarak baktığımızda Kuvayi Milliye Polis Merkezi, sorumluluk bölgesindeki çeşitli olaylara karşı başarılı bir çalışma göstermiştir. Burada görev yapan tüm polislerimizi ve amirlerini tebrik ediyor başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum" dedi.

Kuvayi Milliye Polis Merkezi'ndeki nezarethaneleri de inceleyen Milletvekili Özgün, nezarethanelerin standartlara uygun olduğunu belirtti. Özgün, polislerle karakol binası önünde günün anısına bir hatıra fotoğrafı çekildi.

(YU-YU-OK-Y)

Kaynak: İHA