Milletvekili Yeni, Bafra T Tipi Cezaevi İnşaatını Gezdi

Milletvekili Yeni, Bafra T Tipi Cezaevi İnşaatını Gezdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Bafra İlçesi'nde Yapımına Başlanan Kapalı ve Yarı Açık T Tipi Cezaevi İnşaatını Gezerek, Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı.

Milletvekili Yeni, Bafra T Tipi Cezaevi İnşaatını Gezdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Bafra İlçesi'nde yapımına başlanan Kapalı ve Yarı açık T Tipi Cezaevi inşaatını gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Ahmet Yeni, Bafra'da yapımına başlanan Kapalı ve Yarı Açık T Tipi Ceza ve Tutukevi'nin muhtemel kapasitesinin 616 kişi olacağı söyledi. Sarıçevre Köyü sınırları içinde 90 dönüm alan üzerine bir süre önce yapımına başlanan cezaevi inşaatında incelemelerde bulunan Yeni, cezaevi inşaatı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yeni, "Cezaevi değişik kapasiteli mahkum bölümlerinden oluşacaktır. Yapılmakta olan T Tipi Bölge Cezaevi, Avrupa Konseyi tavsiye kararlarına ve uluslararası belgeler ve sözleşmelere uygun, çağdaş normlarda yapılmaktadır. Cezaevinde mahkumların bir iş sahibi yapılması ve üretime katkı sağlayarak topluma yararlı bir birey haline getirilmesi amacına yönelik faaliyetler de sunulacaktır. İnşaat kesinlikle 750 gün içerisinde bitirilecektir" dedi.

(NA-SA-RO-RO-Y)

Kaynak: İHA