Milletvekili Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanı Sel, Sandıklı'da - Haberler
Haberi Paylaş

Milletvekili Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanı Sel, Sandıklı'da

AA - Haberler | Yerel
Milletvekili Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanı Sel, Sandıklı'da

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanı Sel, Sandıklı ilçesine bağlı Ballık, Menteş, Kusura, Örenkaya ve Sorkun beldelerini ziyaret etti

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ve İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Sandıklı ilçesine bağlı Ballık, Menteş, Kusura, Örenkaya ve Sorkun beldelerini ziyaret etti.

Ürün ve Sel, ilk olarak Menteş beldesini ziyaret etti.

Beldede bulunan bir kıraathanede vatandaşların sorularını yanıtlayan Ürün, belediye vasıtasıyla vatandaşların aldığı hizmetlerin belediyenin kapanmasının ardından nasıl devam edeceğini anlattı.

Ürün, 2014 mahalli idareler seçimlerinin ardından kapanan belediyelerdeki halka yönelik hizmetlerde bir aksama yaşanmayacağını belirterek, kapatılan beldelerin ekipmanları ve personeli ile yine aynı beldede hizmet etmeye devam edeceğini kaydetti.

Daha önce hatıra yapılan işlerin belediyelerin kapanması ile kanun gereği ve eksiksiz bir biçimde yapılacağını ifade eden Ürün, Afyonkarahisar İl Özel İdaresi'nin maddi sıkıntısı olmadığını belirterek, kapanan belediyelere ait araçların yenilenebileceğini ve bu yolla hizmetin daha hızlı ve verimli olacağını bildirdi.

Kapatılan belediyelerin borcu ve alacağıyla devredileceğini kaydeden Ürün, şöyle devam etti:

"Mevcut haliyle belediyelerin İller Bankası'ndan gelen parayla çoğu zaman başkanların ve personelin maaşları ödenemiyordu. Bundan sonra inşallah hem personel maaşını düzgün alacak hem de belde ve çevresindeki tüm köyler hizmet alacak."

Sel de İl Özel İdaresi'nin pek çok köyde aksatmaksızın hizmet verdiğini belirterek, bunun görülmesi için kapanacak beldelerdeki vatandaşların bu köyleri incelemesi gerektiğini dile getirerek, kapanan belde belediyelerine gidilerek hizmetlerin nasıl sağlanacağı noktasında vatandaşlara bilgi vermeye devam edeceklerini bildirdi. - Afyon

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500