Milletvekili Ulema: Türkiye'nin Meselelerini Çözmek İçin Yola Çıktık

Milletvekili Ulema: Türkiye'nin Meselelerini Çözmek İçin Yola Çıktık

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Türkiye'nin bütün meselelerini çözmek için yola çıktıklarını, hizmet etme yürüyüşündeki en büyük gücü milletten aldıklarını söyledi.

Milletvekili Ulema: Türkiye'nin Meselelerini Çözmek İçin Yola Çıktık

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, Türkiye'nin bütün meselelerini çözmek için yola çıktıklarını, hizmet etme yürüyüşündeki en büyük gücü milletten aldıklarını söyledi. Ulema, Kemalpaşa ilçesinde ziyaretlerde bulunarak,yapılacak ve devam eden projeler hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Esnafları dolaşarak sıkıntılarını dinleyen Ulema, hükümet olarak yaptıkları çalışmaların halk nezdinde kabul gördüğünü ve takdirle karşılandığını ifade etti. Daha sonra bazı dernekleri ziyaret eden Milletvekili Ulema, gündemdeki barış sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu: "Bizim anlayışımızda ırkçı ve tek tipçi bir anlayış yok. Türkiye'de yaşayan bütün unsurlar, Türk, Kürt, Laz, Arap ve Çerkez kim varsa hepimiz biriz. 76 milyon insanımızı etnik yapılarına göre ayırmayı reddettik. Yaşayan bütün etnik kimlikler bizim kardeşimizdir. Hepsiyle birlikte mutluyuz ve daha büyük bir Türkiye çabasındayız. Aramızdaki meseleleri, Türkiye'de geçmişte yapılan hataları sulh ile çözerek birlik ve beraberliği somut manada gerçekleştireceğiz. Yaşadığımız böyle bir süreç." Süreci sabote etmek isteyenlerin olduğunu kaydeden Nesrin Ulema, "Bu kronikleşmiş sorundan beslenenler, nemalananlar şiddeti tek çözüm olarak görüp Türkiye'yi kaosa sürükleme çabasında ancak bilmiyorlar ki Türkiye artık eski Türkiye değil. Güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ve diğer unsurlarıyla birçok ülkenin gıpta ettiği, bölgesel ve küresel güç olma yolunda kararlılıkla ilerleyen bir Türkiye var artık. Sayın Başbakanımız'ın söylediği gibi bu ülkenin milli değerleri hiçbir şekilde dün de pazarlık konusu yapılmadı, bugün de yapılmıyor, yarınlarda da yapılmayacaktır. İnanıyorum ki milletimizin desteği, güveni ve duasıyla bu meseleyi çözeceğiz. Türkiye, bu kronik sorununu da çözerek geleceğe emin adımlarla yürüyecektir." dedi.

Kaynak: CHA