Milletvekili Tunç: "Eğitim trafik kazalarını azaltır"

Milletvekili Tunç: "Eğitim trafik kazalarını azaltır"

AK Parti Uşak Milletvekili Tunç, eğitim, altyapı, yasal düzenleme ve denetim unsurlarının trafik kazalarının azalmasını sağlamakta büyük rol oynadığını söyledi.

Tunç, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, hükümet olarak göreve geldikleri günden bu yana, trafik güvenliği sağlanarak kazaların en aza indirilmesi amacıyla, ulaşım ana ...

Milletvekili Tunç:

AK Parti Uşak Milletvekili Tunç, eğitim, altyapı, yasal düzenleme ve denetim unsurlarının trafik kazalarının azalmasını sağlamakta büyük rol oynadığını söyledi. Tunç, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, hükümet olarak göreve geldikleri günden bu yana, trafik güvenliği sağlanarak kazaların en aza indirilmesi amacıyla, ulaşım ana plânı çerçevesinde hedeflenen 15 bin kilometre bölünmüş yolların bitme aşamasına geldiğini kaydetti. Tunç, “Kazaların asgariye indirilmesinde eğitimin öne çıkan rolü sebebiyle trafik eğitiminin küçük yaştan itibaren verilmesi büyük önem arz etmektedir. Bütün dünyada olduğu gibi kazaları tamamen önlemek imkânsızdır. Ancak alınacak tedbirler ve trafik kurallarına tam olarak riayet edilmesiyle kazaların sayısını ve meydana gelen zararları azaltmak mümkündür. Sadece devletimizin değil, büyük bir heyecanla bütün resmî ve sivil toplum kuruluşları ve insanlarımızın trafik bilinci içerisinde üzerine düşeni yapması gereklidir. Ancak bu bilinçle; araba kullanırken, yolda yürürken trafik kurallarına uyma ve uymayanları uyarma alışkanlığına kavuşabiliriz.” dedi.

Kaynak: CHA