Milletvekili Seçiminin Ardından

Milletvekili Seçiminin Ardından
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya ve Bartın'da bir önceki seçime göre milletvekillerinin partilere dağılımında değişme olmazken, AK Parti Zonguldak'ta milletvekili sayısını 3'e çıkardı.

Sakarya ve Bartın'da bir önceki seçime göre milletvekillerinin partilere dağılımında değişme olmazken, AK Parti Zonguldak'ta milletvekili sayısını 3'e çıkardı.

Sakarya'da resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti oylarını yüzde 10,8 arttırırken, milletvekillerinin partilere göre dağılımında değişiklik olmadı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti'de Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, CHP'den Engin Özkoç ve MHP'den Zihni Açba milletvekili olmaya hak kazandı.

Önceki seçime göre, CHP'nin oy oranı yüzde 0,48, MHP'nin oy oranı ise yaklaşık yüzde 7 düştü.

Zonguldak

Zonguldak'ta resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti, geçen seçime göre oylarını artırarak 2 olan milletvekili sayısını 3'e yükseltti. 

7 Haziran'da Zonguldak'tan 2 milletvekili çıkaran CHP'de kazanan adaylarda bir değişiklik olmadı. AK Parti'den Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar, CHP'den Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş Meclise gitmeye hak kazanan isimler oldu.

Zonguldak'ta MHP, geçen seçimlerde Zeki Çakan'ı milletvekili olarak Meclise gönderirken, 1 Kasım seçimlerinde oyununun azalmasıyla milletvekili çıkaramadı.

Bartın

Bartın'da kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti oylarını yüzde 11,22 arttırırken, kazanan adaylarda bir değişiklik olmadı.

7 Haziran'da yüzde 41 oy alan AK Parti, bu seçimle oy oranını yüzde 52'ye yükseltti. CHP'nin yüzde 29 olan oy oranı ise yaklaşık yüzde 0,8 düştü.

AK Parti'den Yılmaz Tunç ve CHP'den Rıza Yalçınkaya tekrar TBMM'ye girmeye hak kazandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title