Milletvekili Seçimine Doğru Dr. Karakuş Aday Adaylığını Açıkladı - Haberler
Haberi Paylaş

Milletvekili Seçimine Doğru Dr. Karakuş Aday Adaylığını Açıkladı

AA - Haberler | Yerel
Milletvekili Seçimine Doğru Dr. Karakuş Aday Adaylığını Açıkladı

Başbakanlık Türk Dil Kurumu Yurtiçi ve Yurtdışı İlişkilerden Sorumlu Eski Daire Başkanı Dr. İdris Karakuş, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Oldu.

Başbakanlık Türk Dil Kurumu Yurtiçi ve Yurtdışı İlişkilerden sorumlu eski daire başkanı Dr. İdris Karakuş, Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kırıkkale milletvekili aday adayı oldu.

Karakuş, MHP Kırıkkale İl Başkanlığı binası önünde toplanan partililere hitaben yaptığı konuşmada, "Ben Türk milliyetçisi, ülkücü bir insanım. MHP'nin temel felsefesi Türkçülük, parolası tam bağımsızlık, hedefi büyük ve güçlü ülke, gayesi devletin bekası, amacı Allah'ın rızasını kazanmaktır" dedi.

Herkesin şapkasını çıkarıp önüne koyma zamanının geldiğini, bu seçimin sen-ben çekişmesinin yaşanacağı seçim olmadığını, herkesin davasına ve partisine sahip çıkmasını ve herkesin vicdanının sesini dinlemesi gerektiğini bildiren Karakuş, şöyle konuştu:

"Ben bu memlekete, bu davaya zarar verdiğimi veya faydalı olamadığımı hissedersem kenarda durmayı tercih ederim. Bürokraside hizmet alanımı daralttılar; belli bir bilgi birikimine ve devlet tecrübesine de ulaştık, şimdi huzurlardayız. 2003 seçimlerinde halkımız Kırıkkale'de AK Parti'ye 3 vekil verdi, taş dikmediler, çivi çakmadılar. 2007 seçimlerinde oy istediler yine 3 vekil verdiniz. Yine taş dikilmedi, çivi çakılmadı."

- KIRIKKALE

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500