Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Konya

Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Konya

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Milletvekili Geçici Aday Listeleri -Konya

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin geçici aday listeleri, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan geçici aday listelerine göre Konya'nın milletvekili adayları şöyle:

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Ahmet Davutoğlu

2- Kerim Özkul

3- İlhan Yerlikaya

4- Ayşe Türkmenoğlu

5- Cem Zorlu

6- Hüseyin Üzülmez

7- Mustafa Baloğlu

8- Mustafa Kabakcı

9- Gülay Samancı

10- Mustafa Akış

11- Harun Tüfekci

12- Abdullah Ağralı

13- Halil Etyemez

14- Rahim Türk

DEMOKRAT PARTİ

1- Hüseyin Akbal

2- Atif Güzel

3- İbrahim Yılmaz Bahçeci

4- Hasan Öztürk

5- Cumaali Akbudak

6- Ümit Doğruöz

7- Hasan Hüseyin Bilgi

8- Ali Seçmen Çevik

9- Müşerref Küçüktabak

10- Hasan Bedel

11- Emine Yalçın

12- Süleyman Ercan Yaman

13- Mehmet Uyar

14- Münir Nair Kapandı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Atilla Kart

2- Mehmet Topbaş

3- Mahir Dilek

4- Orçin Güney Çalık

5- Nurcan Birgül Öztürk

6- Durmuş Ali Karamut

7- Ali Tekiş

8- Hüseyin Kaya

9- Seher Avşar

10- Şeniz Kurtuluş

11- Kemal Mutlu

12- Arslan Üstündağ

13- Hüseyin Yağcı

14- Köksal Filorinalı

MİLLET PARTİSİ

1- Mehmet Ali Küçükgüzel

2- Kemal Kale

3- Sıttıka Kara

4- Mustafa Korkmaz

5- Celal Toklu

6- Hatice Sayar

7- Hilmi Muştu

8- Zeynep Banu Yıldız

9- Perihan Mısral

10- Hamdi Erdem

11- Rifat Akbaş

12- Yaşar Sert

13- Abdullah Nacır

14- Bayram Tutar

SAADET PARTİSİ

1- Mustafa Özkafa

2- Tacettin Çetinkaya

3- Mustafa Derbentli

4- Necati Eroğlu

5- Ali Mücevher

6- Şuayip Koçak

7- İsmail Aydilek

8- Mahmut Sami Büyükyılmaz

9- Hüseyin Akkaya

10- Ahmet Gönç

11- Hatice Gerçeker

12- Hasan Hüseyin Uyar

13- İbrahim Çelik

14- Rauf Büyüktermiyeci

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Teoman Rıza Güneri

2- Veli Tolu

3- Mustafa Necati Özkan

4- Süleyman Boyalı

5- Hasan Basri Sayı

6- Fatma Kola Bozkurt

7- Ali Şanal

8- Yaşar Güngör

9- Hüseyin Seleş

10- İsrafil Kösedağ

11- Mevlüt Cihat Şahin

12- Yavuz Sözer

13- Ahmet Arıkoğlu

14- Bülent Canca

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Faruk Bal

2- Mustafa Kalaycı

3- Mustafa Sait Gönen

4- Zühal Ekici

5- Hasan Kaya

6- Oğuz Kürşat Ünal

7- Hacı Mustafa Tombuloğlu

8- Okday Metli

9- Durmuş Ali Açıkel

10- Faruk Sonkaya

11- Salih Akça

12- Habibe Sevil Altınışık

13- Sabit Çevik

14- Tahsin Koyuncu

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Murat Papuç

2- Serhan Poçan

3- Hava Çankaya

4- Fatih Bilici

5- Fadime Saday

6- İshak Saday

7- Kerim Metli

8- Ömer Kara

9- Dilara Güven

10- İlknur Yılmaz

11- Safiye Karabulut

12- Özge Özkan

13- Mehmet Cengiz

14- Bora Sayın

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- İbrahim Faruk Evirgen

2- Önder Demirok

3- Mehmet Yücel Şentürk

4- Yasemin Aydogan

5- Miyase Höke

6- Serpil Yener

7- Hakan Polat

8- Mehmet Ok

9- Erdal Yiğit

10- Tümay Özcan

11- Menderes Tamayar

12- Mustafa Büyükçeşmeci

13- Mefaret Karademir

14- Mevlüt Karademir

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Osman Seçgin

2- Osman Balcı

3- Veysel Karakaş

4- Ömer Karabudak

5- Murat Çetin

6- Necati Çivlik

7- Havva Yıldız

8- Mehmet Torun

9- Ali Osman Soydoğan

10- Hüseyin Altun

11- Arzu Çimi

12- Özcan Kurt

13- Hüseyin Doğan

14- Ahmet Polat

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Ahmet Göksu

2- Pakize Güleray

3- Veli Karademir

4- Nefibe Özçelebi

5- Mehmet Tokat

6- Ali Demirel

7- Bahriye Filiz

8- Enver Gencer

9- Zühal Erdem

10- Ali Onay

11- Osman Akbinar

12- Hasan Ali Kunt

13- Mustafa Oflaz

14- Mustafa Turfan

BAGIMSIZ

- Özgür Akın

- Hacı Mehmet Bozdağ

- KONYA

Kaynak: AA