Milletvekili, Eğitim-bir Sendikasının Düzenlediği Pikniğe Katıldı

Milletvekili, Eğitim-bir Sendikasının Düzenlediği Pikniğe Katıldı

Eğitim-bir Sendikası Bartın Şubesinin Geleneksel Yıl Sonu Pikniği Sendika Üyeleri ve Ailelerinin Katılımı ile Gerçekleştirildi. Etkinliklere Katılan AK Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, Hükümetin Eğitim ve Öğretime Önem Verdiğini İfade Etti.

Milletvekili, Eğitim-bir Sendikasının Düzenlediği Pikniğe Katıldı

Eğitim-Bir Sendikası Bartın Şubesinin geleneksel yıl sonu pikniği sendika üyeleri ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliklere katılan Ak Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç, hükümetin eğitim ve öğretime önem verdiğini ifade etti.

Balamba piknik alanında gerçekleştirilen etkinliğe Ak Parti Bartın Milletvekili Av.Yılmaz Tunç, Ak Parti Bartın il Başkanı Yakup Ulupınar, il Başkan yardımcıları, Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Okul Müdürleri, öğretmenler ve aileleri katıldı. Yıl sonu pikniğinde Eğitim-Bir Sen Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Akça, "Yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla eğitime katkı sağlamaya çalışan öğretmenlerimiz ile bir araya geldi. Piknikte ailelerimiz de bizi yalnız bırakmadı. Hep birlikte dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz programa katılanlara teşekkür ederim" dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Avukat Yılmaz Tunç ise, eğitimin önemine değinerek, son 5 yılda ülkede eğitime ayrılan payın bütçede ilk sırada yer aldığını, Türkiye genelinde 110 bin derslik yapıldığını, ilköğretimde ve ortaöğretimde kitapların ücretsiz verildiğini, teknoloji sınıfları oluşturularak, çocuklarımızın internet ve bilgisayarlarla bilgiye daha hızlı ulaşmalarının sağlandığını söyledi. Bartın'da da eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını, Fen Lisesi'nin bu yıl eğitime başladığını ve Bartın Üniversitesi'nin de kurulduğunu ve 2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacağını söyleyen AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, "Üniversite Bartın'a çok şey katacak. Üniversite ile birlikte Bartın'ın kalkınması ve büyümesi artık çok daha hızlanacak" dedi.

(MAO-ET-Y) 09.06.2008 20:31 TSİ

Kaynak: İHA