'Milletin Sahip Olduğu Güç, İmanlı Gençliğidir'

'Milletin Sahip Olduğu Güç, İmanlı Gençliğidir'

Saadet Partisi Genel Genel Başkanı Recai Kutan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

'Milletin Sahip Olduğu Güç, İmanlı Gençliğidir'

Saadet Partisi Genel Genel Başkanı Recai Kutan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Milletlerin sahip olduğu gücün "imanlı-inançlı gençliği" olduğunu savunan Kutan, 89 yıl önce imkansızlıklar ve yoklulara rağmen büyük bir mücadele gerçekleştirildiğini belirtti. Kutan mesajında, "Yeterli silahımız yoktu. Ancak vatan toprağı için canını vermeye hazır imanlı ve inançlı bir gençliğimiz vardı. O gençlik sayesinde adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti" dedi. Gençliğin bir milletin geleceği olduğunu ifade eden Kutan, şunları belirtti:


"Artık gençlerimizi ideolojik kamplaşmalara değil birlik ve beraberliğe teşvik edecek adımlar atılmalıdır. Daha fazla geç kalmadan, ahlaki ve manevi değerlerle donatılmış, nitelikli, bilgili ideal sahibi bir nesil için çalışılmalıdır. Kısır çekişmeler, sığ tartışmalar yerine, geleceğimizi inşa edecek gençlerimizin sorunlarının çözümü için gayret gösterilmelidir. Yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya ancak böyle bir gençlikle mümkün olacaktır." (ANKA)


(TT/ÇAĞ)