MİLLET BAHÇELERİ HABERLERİ

Millet Bahçeleri Haberleri

Millet Bahçeleri haber, Millet Bahçeleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Millet Bahçeleri - 22.9.2020
Son Dakika | Bursa'da 20 bin konut kentsel dönüşümle yenileniyor
Bir son dakika haberine göre Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa genelinde olası bir deprem açısından 70 bin riskli bağımsız birimin bulunduğunu ve şu anda devam eden projelerle 20 bin bağımsız birimin dönüşümünün sürdüğünü belirterek, "Yani şu anda toplam riskli konut stokunun yüzde 30'unu yeniliyoruz.
Millet Bahçeleri - 20.9.2020
Kayseri'den kısa kısa
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, pancar çiftçisini yakından ilgilendiren, Bekir Yıldız ile Osman Kavuncu bulvarlarını birbirine bağlayan ve Keykubat Millet Bahçesi'ne giriş kapısı olacak yolu denetledi.
Millet Bahçeleri - 20.9.2020
Sakarya'da Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliği
Sakarya'da Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler, sabah sporu ve egzersiz programıyla devam etti.
Millet Bahçeleri - 19.9.2020
Bisikletseverler gaziler için pedal çevirdi
Sakarya'da 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bisiklet turu düzenlendi.
Millet Bahçeleri - 19.9.2020
Son dakika haberi! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Diyarbakır'da "İl Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu...
Bağlar ve Kayapınar'a millet bahçesi müjdesi "Diyarbakır'ın Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde yeni millet bahçeleri yapacağız.
Millet Bahçeleri - 19.9.2020
Son Dakika | Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Diyarbakır'ın Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde yeni millet...
Bir son dakika haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Diyarbakır'ın Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde yeni millet bahçeleri yapacağız. Bağlar'da 88 bin, Kayapınar'da 38 bin metrekarelik alanda yapılacak.
Millet Bahçeleri - 19.9.2020
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci Zara'da
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, partisinin gençlik kolları kongresine katılmak üzere Zara ilçesine geldi.
Millet Bahçeleri - 17.9.2020
Son dakika haber: Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AA Editör Masası'na konuk oldu: (4)
Son dakika haberleri: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Depozito sistemi getireceğiz ve 2021'de hayata geçecek.
Millet Bahçeleri - 17.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AA Editör Masasına konuk oldu: (3)
İklim değişikliğine ve yaşanan doğa olaylarına değinen Kurum, şunları söyledi: "Tabii bu tür ülkemizde daha önce görmediğimiz olaylarla karşılacağız. Yoğun yağışlar, seller, heyelanlar daha da sık görülmeye başlayacak. Çünkü tüm dünya böyle. Hava sıcaklığı artıyor, deniz suyu seviyesi yine bu noktada buzulların erimesi sebebiyle yükseliyor. Şu an bunlarla mücadele etmek durumundayız ve topyekün mücadele etmek durumundayız." "Korunan alan büyüklüğümüzü yüzde 9'dan yüzde 17'ye çekeceğiz" İklim değişikliğinin etkileriyle mücadele kapsamında yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmalar ve ekolojik koridorlar ile millet bahçesi projelerine yönelik soru üzerine ise Kurum, iklim değişikliği etkilerinin en aza indirilmesi adına çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü aktardı. Kurum, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öncelikli olarak ülkemizin kuzeyiyle güneyini, doğusuyla batısını birbirine bağlayacak 4 ana ekolojik koridor oluşturuyoruz. Bu ekolojik koridorları da 22 yan koridorlarla birbirine bağlıyoruz. Tabii şehirlerin içine girdiğinde bu koridorların uzantıları işte millet bahçelerimiz, parklarımız, yeşil alanlarımız, derelerimiz.
Millet Bahçeleri - 17.9.2020
Bakan Kurum: "Türkiye'nin 7 bölgesi için ayrı ayrı iklim değişikliği eylem planları hazırladık"
"Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz" Yenilenebilir enerjide kurulu gücün 2011'den bugüne 19 bin megavattan 45 bin megavatın üzerine çıktığını belirten Bakan Kurum şunları söyledi: "Bu alanda, Avrupa'nın 6. dünyanın 13. Ülkesi konumuna gelmiş durumdayız. Ağustos ayında Türkiye'nin ilk, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek entegre güneş paneli üretim tesisini açtık. Dünyanın en kapsamlı çevre projelerinden olan "Sıfır Atık Projesi"ni Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde başlattık. Ülkemizdeki plastik kirliliğini önlemek için plastik poşetleri ücretli hale getirdik ve bu halde kullanımda yüzde 80 oranında azalma sağladık. İçecek ambalajlarına zorunlu depozito uygulamasını getirdik. Kayıt dışılığı önlemek için "Geri Kazanım Katılım Payı" uygulamasını başlattık. "Sıfır Atık Mavi Seferberliği"mizle de deniz kirliliğini önlüyoruz. Türkiye olarak atıklarımızı geri dönüştürüyor, asla doğaya bırakmıyoruz. Bugün geri kazanım oranımız yüzde 13'lere çıkmış durumdadır. 2023 yılına kadar geri kazanım oranımızı en az yüzde 35'e çıkaracağız. Ülkemizdeki korunan alan büyüklüğümüzü, yüzde 9'dan OECD ortalaması olan yüzde 17'ye çıkarmak için çabalıyoruz." "2030 yılına kadar belirlediğimiz tüm hedefleri gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" Türkiye'yi bir uçtan bir uca yeşil ağlarla örecek ekolojik koridorlar, yeşil hatlar, yeşil yollar oluşturduklarını belirten Bakan Kurum, "81 ilde 81 milyon metrekarelik alanda yapacağımız millet bahçeleri projelerimizle ülkemizdeki yeşil alan miktarını arttırıyor, şehirlerimize nefes aldırıyoruz.
Millet Bahçeleri - 15.9.2020
Denizli'de yeni stadın yeri belediye meclisince kabul edildi
Denizli'de Kayalar Mahallesine yapılacak yeni stat yeri, Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.
Millet Bahçeleri - 15.9.2020
Millet Bahçesine 'Recep Tayyip Erdoğan' ismi verildi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi toplanarak gündeminde bulunan maddeleri karara bağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın başkanlığında toplanan Büyükşehir Meclisi'nde, 1 milyon 260 bin metrekare alanı ile Türkiye'nin sayılı millet bahçelerinden biri olacak Millet Bahçesi'ne "Recep Tayyip Erdoğan" ismi verildi.
Millet Bahçeleri - 14.9.2020
Sakarya'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" etkinliklerle kutlanacak
Sakarya'da "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Millet Bahçeleri - 13.9.2020
Pil Fabrikası alanına Millet Bahçesi müjdesi
Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya'ya Millet Bahçesi müjdesiyle döndü.
Millet Bahçeleri - 12.9.2020
Şanlıurfa'dan kısa kısa
Eyyübiye Belediyesi tarafından yapılacak Millet Bahçesi'nin ihalesinin kasım ayında yapılacağı bildirildi.
Millet Bahçeleri - 12.9.2020
Başarılı öğrencilerden Yalçınkaya'ya teşekkür ziyareti
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Bayburt'ta düzenlenen spor akademisi sınavlarında dereceye giren öğrenciler buluştu.
Millet Bahçeleri - 12.9.2020
Son dakika haberleri: Bakan Murat Kurum'dan Yeşilyurt'a müjde
Gelen son dakika haberlerine göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yeşilyurt Belediyesi 'Belediye Hizmet Binası ve Kompleksi' inşaat alanında incelemelerde bulunup, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'dan bilgiler alırken, hizmet binasının yan tarafındaki 35 dönümlük alana Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.
Millet Bahçeleri - 12.9.2020
Eyyübiye'ye bölgenin en büyük millet bahçesi kazandırılacak
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, bölgenin en büyük olma özelliğini taşıyan, 150 dönümlük alanı kapsayan Eyyübiye Millet Bahçesinin ihalesinin 5 Kasım tarihinde yapılacağını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Millet Bahçeleri Haberleri | Millet Bahçeleri Haber - Haberler - Sayfa 3 - Millet Bahçeleri haberleri, son dakika millet bahçeleri haber ve gelişmeleri burada. Gültak, Zafer Çarşısı esnafını ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 13:22:21. #1.15#
title