Milas'ta Korkutan Yangın (2)

Milas'ta Korkutan Yangın (2)
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Söndürme ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR Muğla'nın Milas İlçesine bağlı Fesleğen Mahallesi'nde başlayan Akçakaya ve Gürceğiz Mahalleri'ndeki ormanlık alan ve tarım arazilerine de ulaşan orman yangına 3 söndürme uçağı, 6 helikopter, 40 arazöz ve 300 orman işçisiyle müdahale ediliyor.

Söndürme ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Muğla'nın Milas İlçesine bağlı Fesleğen Mahallesi'nde başlayan Akçakaya ve Gürceğiz Mahalleri'ndeki ormanlık alan ve tarım arazilerine de ulaşan orman yangına 3 söndürme uçağı, 6 helikopter, 40 arazöz ve 300 orman işçisiyle müdahale ediliyor. Muğla Orman Bölge Müdürü Mustafa Kara'nın helikopterden yönlendirdiği söndürme çalışmaları, 3 saattir aralıksız devam etmesine rağmen alevlerin önüne geçmek mümkün olmadı. Şiddetli rüzgar ve arazinin sarp olmasının söndürme çalışmalarını güçleştirdiği bildirildi. 80 hane 250 nüfuslu Akçakaya Mahallesi'nde, alevlerin evlerin bahçelerine kadar ulaşması paniğe neden oldu. Köylüler, tedbir amacıyla evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Bazı köylülerde kazma ve küreklerle söndürme çalışkalarına destek verirken yangının, ilk belirlemelere göre, yaklaşık 100 hektarlık ormanlık alanda etkili olduğu, büyük bölümü zeytinlik 50 hektarın üzerinde de tarım arazisinin zarar gördüğü bildirildi.

Akçakaya Mahallesi Muhtarı Hüseyin Korkmaz, "Bir noktadan çıkan yangın rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü. Önce köylüler müdahale ettik ardından yardım istedik. Evlerin içine kadar giren yangında tek tesellimiz can ve mal kaybı olmaması. Ancak rüzgar çok şiddetli. çam ağaçları alev alev yanıyor. Mahallemizdeki 50 hektarlık zeytinlik alan ile 600 kovan arı küle döndü" dedi. - Uçağı

Milas'ta Korkutan Yangın (2)
Milas'ta Korkutan Yangın (2)
Milas'ta Korkutan Yangın (2)
Milas'ta Korkutan Yangın (2)
Milas'ta Korkutan Yangın (2)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title