Milas CHP'de Aday Adaylarından Örnek Dayanışma

Milas CHP'de Aday Adaylarından Örnek Dayanışma

CHP Milas İlçe Teşkilatı'nda Barış Saylak, Milas Belediye Başkan aday adaylığını kalabalık bir törenle açıkladı.

Milas CHP'de Aday Adaylarından Örnek Dayanışma

CHP Milas İlçe Teşkilatı'nda Barış Saylak, Milas Belediye Başkan aday adaylığını kalabalık bir törenle açıkladı. Alana gelen Belediye Başkanı Muhammet Tokat, projelerini anlatarak önseçim vurgusu yapan Saylak'ı kutladı.

Veteriner Hekim Barış Saylak, Milas Belediye Başkan Aday Adaylığını ve projelerini Arasta'daki Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı binasında geniş katılımlı bir toplantıyla duyurdu. Gazeteci Tayfun Talipoğlu'nun sunumunu yaptığı toplantıda, Saylak vatandaşlarla selamlaşarak konuşma yapacağı platforma geldi.

Konuşmasına katılanlara teşekkür ederek başlayan Saylak, "24 yıl Milas Belediyesi'nde Veteriner hekim olarak görev yaptım. Encümen üyeliği ve Belediye Başkan yardımcılığı yaptığım dönemlerde, belediye yönetimini İdareci olarak; yaşayarak öğrendim. Şimdi bu deneyim ve bilgilerimi daha çok sorumluluk taşıyan bir konumda, daha çok çalışarak daha çok üreterek halkımızın hizmetine sunmak üzere, Milas Belediye Başkanlığı görevine talip oldum" diye konuştu.

Tarım alanında faaliyet gösteren çiftçilerin zeytin, tütün ve pamuk üretiminde çeşitli zorluklar yaşadıklarını, yerel yönetime talip bir kişi olarak çeşitli projeler geliştirdiklerini aktaran Saylak; "Burada yerel yönetimler olarak yapabileceklerimizin neler olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bu yönde, hem belediyenin hem de üreten ve çalışan hemşerilerimizin emeklerinin hakkını verecek projelerimizi hazırladık. Bu sorunları üreticimiz için onlarla kuracağımız birliklerle, turizm, tarım ve bunlardan ürettiğimiz Milas markalı ürünlerin pazarlamasına destek vererek hem kaynak oluşturmak hem de gelirleri arttırarak özellikle gençlerimize ve ev hanımlarına iş olanakları yaratıp işsizliğe de çare olacağız. Köylerimizde 'Tarım Turizm Takası' projesini uygulayarak köylülerimizin geçimini sağlayıcı çevreyle ilgili turizm çalışmalarına öncülük yapacağız. Alternatif tarım ve organik tarım için öncülük yapacağız" diye konuştu.

Saylak, Milas esnafının uluslararası sermayeyle mücadelesinde çeşitli zorluklar yaşadığını anlatarak; "Yöremiz tarihi dokusu ve kültürel mirası ile tüm dünyanın dikkatle takip ettiği önemli bir noktada… Dolayısıyla yerel yönetimler olarak bu yönde daha ilkeli ve kararlı bir çalışma anlayışıyla ilçemizi bir dünya kenti yapabileceğimize inanıyorum. Bu çalışmaları yaparken zamanı ve olanakları halkımızın, esnafımızın yaşam kalitesini ve sabrını zorlamadan değerlendirmemiz gerektiğini önemle vurgulamak istiyorum. Esnafımızı korumak ve kollamanın da, onları geliştirerek ve destekleyerek mümkün olabileceğini biliyoruz. İlçemiz esnaflarının zor durumda olduğunu gayet iyi biliyorum. Bu duygu ve bilinçle hazırladığımız projelerimiz hayata geçtiğinde yeniden esnaflarımızın yüzünün güldüğünü hep birlikte göreceğiz inşallah. Trafik sorunu ilçemizin gerçekten en önemli sorunlarından biri… Bunun için yapmamız gereken ilk şey, işlevsel ve çok yönlü otopark projelerimizi hızlı bir şekilde hayata geçirmektir. Biliyorum ki halkımız ve sürücüler kuralları çiğnemek niyetinde değiller, ne yazık ki burada sorun: çaresizlik! Çareleri üretecek, günlük yaşamımıza dahil edecek ve trafik sorununa kesinlikle son vereceğiz" şeklinde konuştu.

ÖNSEÇİM VURGUSU

Parti içinde belediye başkan aday adaylarının belirlenme yöntemine ilişkin yaşanan belirsizlikle ilgili önseçim vurgusu yapan Saylak; şunları söyledi: "Biliyorum ki ön seçim sandığı bu kente gelecek. Parti üyelerimiz kendi özgür iradeleriyle belediye başkan adayını ve belediye meclisi adaylarını en sağlıklı şekilde seçeceğine olan inancım tamdır. Sandıktan çıkacak sonuca sonuna kadar saygı duyacağıma sizlerin huzurunda bir kez daha söz veriyorum. Tüm aday adayı arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. 30 Mart yerel yönetimler seçiminde Milas için, büyükşehir için, tüm ilçelerimiz için doğrular kazansın. Partimiz kazansın. Kazanan ülkemiz olsun"

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, konuşma bitiminde alana gelerek Saylak'ı kutladı. İki aday adayı el kaldırarak vatandaşları selamladı. - MUĞLA