Milan ve İnter Avrupa Maçlarını Seyircili Oynayabilecek

Milan ve İnter Avrupa Maçlarını Seyircili Oynayabilecek

Milano Kentinde San Siro Semtindeki Giuseppe Meazza Stadı'nı Kullanmakta Olan İtalyan Takımlarından Ac Milan ve Fc İnter, Avrupa Kupalarında Kendi Sahalarındaki Maçları Seyircili Oynayabilecekler.

Milan ve İnter Avrupa Maçlarını Seyircili Oynayabilecek

Milano kentinde San Siro semtindeki Giuseppe Meazza Stadı'nı kullanmakta olan İtalyan takımlarından AC Milan ve FC İnter, Avrupa kupalarında kendi sahalarındaki maçları seyircili oynayabilecekler.

UEFA Sözcüsü William Galliard, Giuseppe Meazza Stadı'ndaki Avrupa kupası maçlarında seyirci sayısı bağlamında bir kısıtlamaya gerek görülmeyebileceğini söyledi. Galliard, İtalyan futbolunda statların normlara tümüyle uygun hale getirilmiş olması şartını da içeren yeni düzenlemeler sonrasında, Seri A maçlarında Giuseppe Meazza Stadı'na şu an için sadece kombine biletli taraftarların girişine izin verme biçimindeki kısıtlamanın, Avrupa kupalarındaki karşılaşmalarda geçerli olmayabileceğini belirtti.

Galliard, BBC'ye verdiği demeçte, İtalya'daki yeni uygulamaların ardından, sadece kombine biletli taraftarların stada alınmasıyla oynanan AC Milan-Livorno karşılaşması sırasında, Giuseppe Meazza'nın güvenlik koşulları açısından olumlu bir sınav verdiğine değinerek, ''Stat, dünkü maçta olumlu bir sınav verdi. Her şey öngörüldüğü biçimde devam ederse, AC Milan-Celtic Glasgow karşılaşmasında stadın normal kapasitesiyle kullanılabileceğini şimdiden söyleyebilirim'' dedi.

Galliard, FC İnter'in 21 Şubat'ta Valencia, AC Milan'ın ise 7 Mart'ta Celtic ile yapacakları karşılaşmaların, başka bir stada kaydırılmasının söz konusu olmayacağını belirtti.