Milan Başkanı Berlusconi'den İkinci Lig'e Düşürülme Talebine Tepki

Milan Başkanı Berlusconi'den İkinci Lig'e Düşürülme Talebine Tepki

Roma - (dha) İtalya'da Futbol Tarihinin En Büyük Skandalı İçin Yürütülen Mahkemede Savcı Stephano Palazzi'nin Milan'ın İkinci Lige Düşürülerek Sezona Eksi 3 Puandan Başlatılması Talebine Ülkenin İtalya Eski Başbakanı Milan Kulübü Başkanı Silvio Berlusconi Tepki Gösterdi. Politikada Yenilgiye Uğra...

Milan Başkanı Berlusconi'den İkinci Lig'e Düşürülme Talebine Tepki


ROMA - (DHA) İtalya`da futbol tarihinin en büyük skandalı için yürütülen mahkemede Savcı Stephano Palazzi`nin Milan`ın ikinci lige düşürülerek sezona eksi 3 puandan başlatılması talebine ülkenin İtalya eski başbakanı Milan Kulübü Başkanı Silvio Berlusconi tepki gösterdi. Politikada yenilgiye uğrayan ve skandal olayının patlamasıyla daha önce yaptığı Milan Başkanlığına geri dönen Berlusconi savcının talebini, ¨Tamamen politik¨ olarak nitelendirdi. Berlusconi, ¨Şok içindeyim.Milan hiç bir zaman favori hakem sisteminin içinde yeralmadı¨ iddiasında bulundu.

TARAFTAR ALARMI
Bu arada özellikle Juventus Teknik Direktörü Fabio Capello`nun savcı Palazzi`nin konuşmasının hemen ardından Torino`daki Juventus merkez binasına gelerek yönetime istifasını vermesiyle, taraftarların olay çıkarması endişesi tırmandı. Özellikle Torino, Roma ve Milan`da güvenlik güçlerine taraftar taşkınlıklarına hazırlıkla olunması talimatı verildi.

MİLLİ TAKIMDA MORAL BOZUK
Dört takım hakkında küme düşme istemini bu akşam Dünya Kupası yarı final maçını oynayacak İtalya Milli Futbol Takımında yeralan bu takımların oyuncularının moral bozukluğuyla karşıladığı belirtildi. Bu haberler spor öevrelerinde mahkemenin dünya kupası sonrası yapılması gerektiği yönündeki görüşleri arttırdı.

(Haber: Eda BERKBAYRAK)