MİKDAT KADIOĞLU HABERLERİ

Mikdat Kadıoğlu Haberleri

Mikdat Kadıoğlu haber, Mikdat Kadıoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mikdat Kadıoğlu - 17.10.2017
Tarım ve Su Havzalarımızı Çakıl Taşına Kadar Korumalıyız"
İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, şehir kurulacak, fabrika yapılacak, su ve tarım arazisi olarak kullanılacak alanların iklime göre belirlenmesi ve buraların çakıl taşına kadar korunması gerektiğini söyledi.
Mikdat Kadıoğlu - 14.10.2017
Marmara Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı
İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da "Türkiye'de iklim değişikliği ve şehirler" başlıklı seminer verdi.
Mikdat Kadıoğlu - 18.8.2017
Beylikdüzü Belediyesi'nden Deprem Semineri
Beylikdüzü Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “17 Ağustos’u Unutma, Afetlere Karşı Nasıl Hazırlanmalıyız?” konulu seminerin konuğu,Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu oldu.
Mikdat Kadıoğlu - 17.8.2017
Marmara Depremi'nin 18. Yılı
"Afet yönetimi, yönetilemez olan riski yönetebilir seviyeye getirmektir" Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ise, afet konusunda temel amacın halkı paydaş görüp katılımını sağlamak olduğunu, halkı eğitecek programların hep yapılması gerektiğini kaydetti.
Mikdat Kadıoğlu - 30.7.2017
Bakan Veysel Eroğlu: İstanbul'la Alakalı Çok Büyük Felaket Olacakmış Havası Estiriyorlar
KOCAELİ Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hava sıcaklıkları nedeniyle Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun "Mümkün olsa 30 Temmuz'dan önce İstanbul'u terk ederdim" açıklamasına tepki gösterdi.
Mikdat Kadıoğlu - 30.7.2017
Dha Yurt Bülteni-7
GÖRÜNTÜGEÇİLİYOR  Haber-Kamera: Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya),- ============================================= Bakan Veysel Eroğlu: İstanbul'la alakalı çok büyük felaket olacakmış havası estiriyorlar KOCAELİ Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hava sıcaklıkları nedeniyle Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun "Mümkün olsa 30 Temmuz'dan önce İstanbul'u terk ederdim" açıklamasına tepki gösterdi.
Mikdat Kadıoğlu - 30.7.2017
Dha Yurt - Bakan Veysel Eroğlu: İstanbul'la Alakalı Çok Büyük Felaket Olacakmış Havası Estiriyorlar
KOCAELİ Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hava sıcaklıkları nedeniyle Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun "Mümkün olsa 30 Temmuz'dan önce İstanbul'u terk ederdim" açıklamasına tepki gösterdi.
Mikdat Kadıoğlu - 26.7.2017
İso Meclis Toplantısı
"Eskiden 150 bin yılda olan bir derecelik ısınma şu anda 150 yılda oluyor" İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da internete "küresel iklim değişikliği" yazıldığında kutup ayılarının fotoğrafının çıktığını belirterek, "İklim değişikliği kutup ayıları ve buzullarla gündeme geliyor.
Mikdat Kadıoğlu - 26.7.2017
Sanayicide Susuz Kalma Kaygısı
İSO Meclisi'nin Temmuz ayı olağan toplantısı, "Küresel İklim Değişikliğinin, Sanayimize Üretim, Sürdürülebilirlik, Verimlilik ve Rekabet Gücü Açısından Etkileri" ana gündemi ile gerçekleştirildi. İSO Başkanı Bahçıvan'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya, İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuk olarak katıldı.
Mikdat Kadıoğlu - 26.7.2017
Sanayicide Susuz Kalma Kaygısı
Bahçıvan: "Hükümet, sanayiciler ve ilgili tüm aktörler tedbir almalı. Yüksek cari açığının en büyük kaynağı enerji ithalatına karşı yerli ve yenilenebilir enerji teşvik edilmeli. Sanayimizin de daha düşük enerji yoğun üretim yapması gerekiyor. Nesnelerin interneti, yapay zeka ve büyük veri teknolojileri daha verimli enerji kullanımına olanak verecek." İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisinin temmuz ayı olağan toplantısı, "Küresel İklim Değişikliğinin, Sanayimize Üretim, Sürdürülebilirlik, Verimlilik ve Rekabet Gücü Açısından Etkileri" ana gündemi ile gerçekleştirildi. İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya, İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu konuk olarak katıldı.
Mikdat Kadıoğlu - 7.3.2017
Öncelikli Yapılması Gereken Kentsel Dönüşümdür"
Boğaziçi Üniversitesi Güney Yerleşkesinde düzenlenen ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Özener'in ev sahipliğini yaptığı toplantıya İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Japon bilim insanları Prof.
Mikdat Kadıoğlu - 16.2.2017
Dha İstanbul Bülteni - 4
1- KANDİLLİ'DEKİ DEPREM TOPLANTISINDA "ÇANAKKALE" AÇIKLAMASI Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, "(Çanakkale'deki deprem öncü mü?) Bunu maalesef bilemiyoruz, öncü olup olmadığını. Ancak büyük bir deprem gerçekleştikten sonra bu öncüydü diyebiliyoruz" "Deprem etkinliği büyüklükleri azalarak sürmekte. Bunlar daha uzun sürebilir, 1 hafta, 15 gün daha sürebilir" "(Çanakkale'deki depremler İstanbul'da yaşanacak bir depremi tetikler mi?) Birbirleri ile bağımsız faylardan bahsediyoruz" "(Olası İstanbul depremi) Bütün beklenti, bilim insanlarının söylediğinin büyük çoğunluğu, İstanbul'da 7'nin üzerinde bir deprem olacağı yönünde" Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHA Boğaziçi Üniversitesi Kandil Rasathanesi'nde deprem toplantısı yapıldı. Toplantıya Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan, İstanbul Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, AFAD İstanbul İl Müdürü İbrahim Tarı, AFAD Deprem Dairesi Başkanı Ulubey Çeken, Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Yavuz Akpınar, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Prof.
Mikdat Kadıoğlu - 8.2.2017
Sosyal Medya Tabanlı Afet Yönetim Sistemi" Eğitimi
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Uygulama Araştırma Merkezi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, afet yönetiminin her evresinde medyanın bulunduğunu belirterek, "Afet yönetiminin idealinde herkesin katılımı gerekli.
Mikdat Kadıoğlu - 3.11.2016
Akıllı Belediyeler Zirvede Buluşacak
Akıllı Belediyecilik Zirvesi'nde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Sayan, Adli Bilişim Uzmanı Halil Öztürkci, Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşma yapacak.
Mikdat Kadıoğlu - 2.11.2016
Akıllı Belediyecilik Zirvesi, 'Akıllı Belediye-akıllı Şehir' Mottosuyla 7-8 Kasım'da İstanbul'da
Microsoft ve Mobisis'in gümüş sponsorluğunu üstlendiği Zirve'de siber güvenlik, dijital toplum, coğrafi bilgi sistemleri, akıllı trafik, sürdürülebilir şehir hayatı, akıllı şehir finansmanı, afet yönetimi, dijital belediyecilik konuları on oturumda ele alınacak. Zirve'de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Sayan, Adli Bilişim Uzmanı Halil Öztürkçi, Prof.Dr. Mikdat Kadıoğlu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç gibi isimler konuşma yapacak.
Mikdat Kadıoğlu - 18.10.2016
Türkiye, Sürdürülebilir Gıda için yol haritasını acilen belirlemeli
"Tarım ve kırsal kalkınmaya yatırım yapmamızın zamanı, bugündür." "Sıfır Açlık hedefine ulaşmak ve iklim değişikliğiyle mücadele etmek için iş birliği elzemdir" diyen Glinni, sözlerine şöyle devam etti: "Ülkeleri uluslararası kuruluşlar, çiftçiler, akademisyenler, özel ve kamu kuruluşları olarak politika yapımını ve koordineli eylemleri destekleyerek kapsayıcı büyümenin sağlandığı ve sorumluluk sahibi yatırımların yapıldığından emin olmalıyız. Özellikle iklim finansmanı, daha üretken, sürdürülebilir ve dirençli gıda sistemlerine yönlendirilmelidir. Tarım ve kırsal kalkınmaya yatırım yapmamızın zamanı bugündür." Prof. Dr. Kadıoğlu: "Türkiye su fakiri olacak, yerel yönetimlerin henüz bir icraatı yok!" İTÜ Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da konuşmasında iklim değişikliğinin dünyada tarım ile başladığına; bugün tarım sektörünün, sera gazlarının yüzde 25'inden sorumlu olduğuna dikkat çekti.
Mikdat Kadıoğlu - 3.10.2016
Altın Karınca Beşçeşmeler'in
Marmara Belediyeler Birliği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen ve Marmara Bölgesi'nin tüm belediyelerinin katıldığı en prestijli yerel yönetim ödülleri olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, Conrad İstanbul Bosphorus Hotel'de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Doç.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mikdat Kadıoğlu Haberleri | Mikdat Kadıoğlu Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Mikdat Kadıoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mikdat Kadıoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. İklim Değişikliğinden En Çok Tarım ve Turizm Etkilenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 23:39:20. #1.15#
title