Haberler » Ekonomi » Haber

Migros, Bu Yıl 23 Nisan Geleneksel Tiyatro Şenliği'nin 13'üncüsünü Düzenliyor.

Migros, Bu Yıl 23 Nisan Geleneksel Tiyatro Şenliği'nin 13'üncüsünü Düzenliyor.

Migros, bu yıl 23 Nisan Geleneksel Tiyatro Şenliği'nin 13'üncüsünü düzenliyor.

Migros, Devlet Tiyatroları iş birliğiyle gerçekleştirdiği 13. Geleneksel 23 Nisan Tiyatro Şenliği kapsamında 18-30 Nisan tarihleri arasında 12 ilde 15 farklı oyunla 18 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Migros'un ilkini 1995 yılında gerçekleştirdiği '23 Nisan Tiyatro Şenliği' aracılığıyla bugüne kadar 230 binden fazla çocuğa ulaşıldı. Öncelikli kurumsal değerleri arasında yer alan 'duyarlılık' ilkesi doğrultusunda çocukların gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen Migros, fark yaratan, yaratıcı bir gençlik için kültürel ve sanatsal aktiviteleri desteklemeye devam ediyor.

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek 23 Nisan Tiyatro Şenliği çerçevesinde 12 ilde perdeler çocuklar için açılıyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Trabzon, Diyarbakır, Antalya, Erzurum, Konya, Sivas ve Van'daki Migros mağazalarını ziyaret eden herkes, alış veriş yapma şartı aranmadan kasalardan rezervasyon fişi alabiliyor ve ardından Devlet Tiyatrosu gişelerini ziyaret ederek ücretsiz bilet edinebiliyor. Devlet Tiyatroları'nın bu illerde sahnelediği oyunları izlemek isteyenler, en yakın Migros mağazasına uğrayarak rezervasyon fişlerini aldıktan sonra biletlerini Devlet Tiyatroları gişelerinden temin edebiliyor.

Bu yıl 12 ilde Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen 15 oyun ücretsiz olarak çocuklarla buluşacak. 52 temsilin yer aldığı şenlik kapsamında Migros'un sponsor olduğu oyunlar: Sokak Kedisi Marilu (Adana), Gül Prenses (Trabzon), Savaş Düşlerimi Çaldı (Diyarbakır), Tankinivi Adası (Antalya), Ali Baba Kırk Haramiler (Erzurum), Yıldız Tarihi (Konya), Şarkıyla Sallanan Salıncak (Sivas), Nasrettin İnadın Sonu (Van), Keloğlan Keleşoğlan (Ankara), Mor Gece Mavi Gün (Ankara), Trafikomik (Ankara), Yaşasın Barış (İstanbul), Sihirli Köpek (İzmir), Yedi Köyün Yargıcı (İzmir), Sihirli Köpek (İzmir), Karagöz Salıncak (Bursa).

23 Nisan Tiyatro Şenliği kapsamında tiyatro izleyecekler çocuklara Migros'un bir de hediyesi var. Migros'un sunduğu ücretsiz biletlerle tiyatroya gelen çocuklar Türk bayraklarıyla donatılmış salonda iki coşkuyu bir arada yaşayacaklar. Girişte kendilerine dağıtılan Türk bayraklarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayacak olan çocuklar, oyunu izledikten sonra da hediyelerle dolu Migros poşetlerini alarak evlerine dönecekler. İçlerinde diş macunu, diş fırçası, şampuan, sabun gibi temel bakım ihtiyaçlarına cevap veren çocuk ürünlerinin bulunduğu poşetler, çocuklara bayram armağanı olarak sunulacak.

Çocukların bayram coşkusuna onlara ücretsiz tiyatro bileti sunarak eşlik eden Migros, mağazalarında da özel uygulamalara gidiyor. Çocukların en çok talep ettiği ürünler tüm Migroslar'da indirime girdi. Şenlik kapsamında Migros mağazaları süslendi. Ayrıca çocuklara özel ürünler çarpıcı bir şekilde teşhir edilerek, uygun fiyattan satışa sunulacak. Migros ürünlerinin tanıtıldığı Migroskopta ise 12 Nisan'dan başlayarak 25 Nisan'a kadar çocuklara özel ürün sayfaları hazırlandı.

Sadece 2006 yılında kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde yürütülen projelere 1.3 milyon YTL kaynak ayıran Migros Türk T.A.Ş, geçmişten bu yana eğitim, kültür-sanat, çevre gibi alanlarda sayısız proje üreterek kendi sektöründe olduğu kadar Türk özel sektöründe de öncü rol üstlendi. Takipçisi olduğu toplumsal duyarlılık ve kurumsal vatandaşlık ilkeleri doğrultusunda bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesi yürüten Migros için toplumun geleceği olarak gördüğü çocukların gelişimi büyük önem taşıyor. Çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini destekleyecek pek çok proje ve aktivitede yer alan Migros, tiyatroyu da çocukların gelişimini, yaratıcılığını destekleyen en etkili araçlardan biri görüyor. Sanat ve tiyatro sevgisini tadan çocukların hem kendilerine hem de çevrelerine karşı daha duyarlı insanlar olarak yetişeceklerine inanan Migros, tiyatroya verdiği desteği sürdürüyor.

(CHT-HO-D)