Midyat'ta 1 Mayıs Kutlamaları

Midyat'ta 1 Mayıs Kutlamaları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Midyat'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Midyat'ta 1 Mayıs Kutlamaları

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Midyat'ta düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan Atatürk anıtı önündeki alanda yapılan kutlamalar, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğe Midyat belediye başkanı Şehmus Nasıroğlu, belediye başkan yardımcıları Metin Kutlu, Tevfik Baysal, belediye meclis üyeleri ve personel, katıldı. Davul zurna eşliğinde alana giren işçiler, halaylar çekti.

Belediye İnsan Kaynakları ve Sosyal Yardım İşleri Müdürü Şehmus Gümüş, etkinlikte işçilerin bayramını kutlamasının ardından belediye işçilerine, 4 günlük mesai ve 16 personele de 200 TL nakit para dağıtılacağı sözünü verdi. Büyük sevinç yaşayan işçiler, belediyeyi alkışladı.

Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, 1 Mayıs, birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlayarak, "Belediye işçileri olarak sizlerin emeği ve hizmeti Midyat'ta çoktur. Burada emeğiniz, payınız çok büyüktür. İnsan gücü ile bize çok yardımcı oldunuz. İmkanlar ölçüsünde belediyenin kendi imkanlarını kullanarak sizlere katkı payı verilecek. Sizlere bu anlamda emeğinizden dolayı çok teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Belediye işçilerine tişört ve güneşten korunmaları için şapka verilirken, vatandaşlara çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Etkinliğe Midyat belediye başkanı Şehmus Nasıroğlu, belediye başkan yardımcıları Metin Kutlu, Tevfik Baysal, belediye meclis üyeleri ve personel, katıldı. - MİDYAT