Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 3.9.2019
MediaMarkt'tan oyunseverlere büyük yenilik
Dijital Kartlar hizmeti ile oyunseverler, mediamarkt.com.tr üzerinden oyun, oyun paraları ve oyun cüzdan kodları satın alabilecek. Dijital Kartlar hizmetinde Steam cüzdan kodları, Microsoft XBOX Gold Live ile Game Pass kartları, oyun içi kodlar, PC ve Mac uyumlu bilgisayar oyunları yer alıyor.
Microsoft 29.8.2019
Dijital harcamaların yarısı VakıfBank'tan
App Store, Netflix, Apple Music, iTunes, Google Play, Microsoft Store, Spotify, BluTV, Digiturk Play, XBOX, GoDaddy, Linkedln platformlarındaki harcamalar için geçerli olacak kampanya 30 Temmuz 2020'ye kadar devam edecek.
Microsoft 28.8.2019
Türkiye'de kullanıcıların yüzde 38'i desteklenmeyen işletim sistemlerini kullanıyor
Kullanılan eski işletim sürümlerine bakıldığında tüketiciler ve çok küçük işletmelerin yüzde birinin Windows XP kullandığı görülüyor. Bu işletim sistemi 10 yıldan fazla süredir desteklenmiyor. Türkiye'de bazı tüketiciler (yüzde 1) ve şirketler (Çok küçük işletmelerin yüzde 0,8'i, KOBİ'ler ve kurumsal şirketlerin yüzde 0,6'sı) ücretsiz Windows 8.1 güncellemesini kaçırıp Windows 8 kullanmayı sürdürüyor. Microsoft, Ocak 2016'dan bu yana Windows 8'e destek vermiyor.
Microsoft 23.8.2019
AB ABD'li şirketlere karşı yeni tarifeler getirmeye hazırlanıyor
Avrupa Birliği (AB) yetkililerinin, ABD Başkanı Donald Trump'ın ticaret savaşları politikası ve ABD merkezli teknoloji devleri Google, Apple, Amazon, Microsoft ve Facebook'a karşı alınacak önlemler hakkında 173 sayfalık bir plan hazırladığı bildirildi.
Microsoft 22.8.2019
"Ekonomik büyüme için yeni itici güçler oluşturmak konusunda kararlıyız"
Başka ülkelerinin de yapay zekanın uygulama alanında çok ciddi ilerleme kaydettiklerini gördüklerini anlatan Altmaier, şunları kaydetti: "Yapay zekayı uygulamaya nasıl gerçekleştireceğiz, bunu sormalıyız. Biz Almanya olarak Sanayi 4.0'de öncüyüz. Otonom sürüşte dünya çapında bir rekabet var. Kim ilk otonom otomobili (sürücüsüz) üretecek…. Devlet olarak bu alanda çalışma konusunda çok umutluyum. 2025 yılına kadar yapay zekaya 3 milyar avro yatırım yapma kararı aldık. Bu, politik bir işarettir. Fakat biliyoruz ki bu alandaki yatırımların çoğunluğunun özel sektör tarafından yapılması gerekir. ABD'de Amazon, Microsoft, Apple ve Google gibi şirketler bu alana yılda yüzlerce milyar avroluk yatırım yapıyorlar.
Microsoft 22.8.2019
Dev teknoloji şirketleri katil robotlar üzerine çalışıyor
Amazon, Microsoft ve Intel'in de aralarında bulunduğu dev teknoloji şirketleri yapay zeka sistemli ve otonom olarak hedefe saldırı düzenleyen katil robotlar üzerine çalışıyor.
Microsoft 21.8.2019
Privia Security yeni güvenlik açıkları konusunda uyardı
Microsoft Azure Security Lab'i duyurdu Microsoft, Black Hat USA konferansında yeni Azure Security Lab'ı duyurdu.
Microsoft 21.8.2019
Fidye yazılımı sürümleri iki kat arttı
2019'un ikinci çeyreğindeki saldırılarda en çok kullanılan fidye yazılımı ailesi ise WannaCry (vakaların yüzde 23,4'ü) oldu. Microsoft, bu fidye yazılımının yararlandığı açığı kapatan yamayı iki yıl önce tüm dünyayı etkileyen saldırıların iki ay evvelinde yayınlamış olsa da bu yazılım halen kullanılmaya devam ediyor.
Microsoft 21.8.2019
Dev teknoloji şirketlerine "tekelcilik" soruşturması
Dijital sömürgecilik ve Silikon Vadisi Geçen ay AA'ya konuşan Yale Üniversitesi'nde konuk araştırmacı olarak görev yapan Michael Kwet, silikon vadisinin dev şirketlerinin tüm dünyada eğlence ve e-ticaret gibi pek çok alanda tekelleşerek dijital sömürgeciliğe neden olduğunu anlatmıştı. Google, Amazon, Facebook, Apple ve Microsoft'tan oluşan beşlinin değerinin 4 trilyon doları aştığına dikkati çeken Kwet, dev teknoloji şirketlerinin veriler üzerinden insanların her hareketini takip ettiğini söylemişti.
Microsoft 21.8.2019
Oyun tutkunları Köln'de buluştu... Gamescom kapılarını açtı
Bilgisayar oyunları ve interaktif eğlence ürünlerinin sergilendiği fuarda Electronic Arts Crytek, Microsoft, Sony (Play Starion), Konami, Nintendo, Sega, ve Warner Bros, Samsung, YouTube, XBOX gibi dünyaca ünlü firmalar yeni oyunlarının dünya prömiyerlerini yaparak, yeni oyun konsolları ile yan ürünlerini ilk kez görücüye çıkardı.
Microsoft 21.8.2019
Oyun tutkunları Köln'de buluştu... Gamescom kapılarını açtı
Bilgisayar oyunları ve interaktif eğlence ürünlerinin sergilendiği fuarda Electronic Arts Crytek, Microsoft, Sony (Play Starion), Konami, Nintendo, Sega, ve Warner Bros, Samsung, YouTube, XBOX gibi dünyaca ünlü firmalar yeni oyunlarının dünya prömiyerlerini yaparak, yeni oyun konsolları ile yan ürünlerini ilk kez görücüye çıkardı.
Microsoft 20.8.2019
"Çin'in yoksul insanlarının feda edilmesine razı olamam"
"Amerikan şirketleriyle ilişkilerimizi sürdürmek istiyoruz" Ren, Google ve Microsoft gibi Amerikan şirketleriyle teknoloji alanındaki işbirliğini sürdürmeyi istediklerini vurgulayarak, "Huawei'nin piyasada güçlü olması ABD şirketlerinin de güçlü olması anlamına geliyor çünkü aslında derinine bakarsak bizim cihazlarımız da Amerikan teknolojisinden güç alıyor.
Microsoft 16.8.2019
Dev teknoloji şirketleri kullanıcılarını dinliyor
Motherboard sitesisinde yer verilen bir başka haberde ise Skype üzerinden kullanıcıların bazı konuşmalarını dinleyen Microsoft şirketi, mahremiyet politikalarına düzenleme getirdi.
Microsoft 15.8.2019
Amazon, yüz tanıma yazılımına 'korku duygusunu' da ekledi
Amazon'un yanı sıra aralarında Microsoft, Affectiva ve Kairos gibi teknoloji şirketleri de yüz tanıma teknolojisini kullanmaya başladı.
Microsoft 15.8.2019
Amazon, yüz tanıma yazılımına 'korku duygusunu' da ekledi
Amazon'un yanı sıra aralarında Microsoft, Affectiva ve Kairos gibi teknoloji şirketleri de yüz tanıma teknolojisini kullanmaya başladı.
Microsoft 8.8.2019
Bitdefender : Intel işlemcilerinde yeni açık belirledik
Bitdefender Antivirüs, Intel'de keşfedilen bu açığın kamuoyuna açıklanması konusunda bir yıldan uzun bir süredir Intel ile birlikte çalıştı. Bu sürede Microsoft ve ekosistemdeki diğer ortaklar, uygun yamalar yayınladı ve bu çalışmaların artırılmasını değerlendirmeye başladı.
Microsoft 2.8.2019
Pentagon'dan Amazon'un kazanması beklenen 10 milyar dolarlık anlaşmaya engel
ABD Başkanı Donald Trump'ın Amazon hakkında yaptığı eleştirilerden sonra ABD Savunma Bakanlığı Amazon'un da finale kaldığı 10 milyar dolarlık ihaleyi askıya aldığını duyurdu.
Microsoft 2.8.2019
Kongo'nun kobalt zenginliği felakete dönüşüyor
- Sonuç olarak KDC'de hükümet, artisanal madenciliğin neden olduğu insan hakları ihlallerini çözmek için yetersiz kalmış, gerekli adımları atmamıştır. 9 yıl içinde çocuk işçiliğini ortadan kaldırmak için 2011'de ulusal bir eylem planı hazırlanmasına rağmen, plan henüz resmen kabul edilmemiştir. Hazırlanan eylem planlarına, uluslararası insan hakları kuruluşlarının hazırladıkları raporlara ve taraf olunan sözleşmelere rağmen devlet yetkililerin çocuk işçiliğine engel olmamasının bir sebebi olarak, söz konusu maden işletmelerinin rüşvet vermesini gösteren bazı araştırmalar da bulunmaktadır. Devletin madencilik faaliyetlerindeki denetimsizliği, yabancı devletlerin suiistimaliyle sonuçlanmaktadır. Çinli şirketler bölgedeki endüstriyel madenlerin çoğunu yönetirken, Çinli yatırımcılar çocuk işçilerin çalıştığı maden ocaklarının yakınlarına yerleşerek bireysel olarak kobalt üretimini ve ticaretini kontrol edebilmektedir. Çin'in resmi olmayan maden işletmelerinden kobalt tedarikine devam etmesi, çocuk işçi sorununun artarak devam edeceğini göstermektedir. Son zamanlarda artan tepkiler üzerine, ithal ettikleri malın kalitesine, miktarına ve fiyatına zarar gelmediği sürece nasıl üretildiğiyle ilgilenmeyen Apple, Samsung, Microsoft ve Tesla gibi dünyaca ünlü büyük teknoloji şirketleri, tedarik zincirleriyle ilgili açıklama yapmak zorunda kalmıştır.
Microsoft 1.8.2019
Ağustos ayının ücretsiz konsol oyunları belli oldu
SONY ve Microsoft, her ay olduğu gibi Ağustos ayında da oyun konsolları için ücretsiz oyunları duyurdu.
Microsoft 31.7.2019
PlayStation satışları 100 milyonu aştı
Dünyanın en çok satan oyun konsolları ise şöyle; Nintendo Wii: 101 milyon PlayStation: 102 milyon Game Boy: 118 milyon Nintendo DS: 154 milyon PlayStation 2: 155 milyon Öte yandan 2020 yılında Microsoft, yeni oyun konsolu Xbox Project Scarlett'i piyasaya sürecek.
Microsoft 26.7.2019
SoftBank Group'tan yapay zekaya yeni fon
Japon şirketin teknoloji şirketleri için ikinci yatırım fonuna Apple, Foxconn Technology Group, Microsoft Corporation, Mizuho Bank, Sumitomo Mitsui Banking Corporation, MUFG Bank, The Dai-ichi Life Insurance Company, Sumitomo Mitsui Trust Bank, SMBC Nikko Securities Inc.
Microsoft 26.7.2019
SoftBank 108 milyar dolarlık teknoloji fonu oluşturdu
SoftBank Group Corp., aralarında Apple Inc., Microsoft Corp. ve Foxconn Technology Group'un yer aldığı yatırımcıların katkılarıyla 108 milyar dolar teknoloji fonu oluşturulduğunu duyurdu.
Microsoft 25.7.2019
BAU'nun yeni rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz oldu
Bahçeşehir Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, "8 Mart 2017'den itibaren BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekanlığını yürüten Prof. Dr. Şirin Karadeniz, 2 dönem üst üste rektörlük yaparak görev süresini dolduran Prof. Dr. Şenay Yalçın'dan görevi devraldı. 2016 yılında Microsoft ve KAGİDER ortaklığında yürütülen çalışmada yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi ödülünün sahibi olan Karadeniz, Dünya Bankası ve Avrupa Birliği'nde ulusal ve uluslararası çok sayıda projede görev almıştır" ifadelerine yer verildi.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 8 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. 'Teknoloji üreticileri planlı eskitme yaparak tüketime zorluyor'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 21:04:45. #1.14#
title