Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 22.12.2019
İstanbul Üniversitesinin Medikal Hologram Laboratuvarı dünyaya açılıyor
Haspulat, projenin Amerika partneri ve eski Microsoft Medikal Danışmanı Dr.
Microsoft 20.12.2019
Teknolojinin global oyuncuları "teknoloji toplumu olma hedefi" için buluştu
MediaMarkt, Microsoft, Lenovo ve Intel, Türkiye'nin teknoloji toplumu olma hedefine katkı sunmak için yapılması gerekenlerin tartışıldığı panelde bir araya geldi.
Microsoft 18.12.2019
Teknoloji ve finans dünyası Microsoft CFO etkinliğinde buluştu
Finans sektöründe dünyada başarı sağlayan dijital dönüşüm projeleri ve finansın geleceği, Microsoft Türkiye'nin düzenlediği "Finans 4.0 ve CFO'nun Değişen Rolü" etkinliğinde ele alındı.
Microsoft 17.12.2019
Kongolu aileler kobalt kullanan dev teknoloji şirketlerine dava açtı
Kongolu aileler, Apple, Google, Dell, Microsoft ve Tesla gibi dünya devi şirketlere, kobalt madenlerinde çocuk işçilerin ölümüne ve yaralanmasına neden oldukları gerekçesiyle tazminat davası açtı.
Microsoft 16.12.2019
Kaspersky, Windows işletim sisteminde sıfır gün açığı tespit etti
Tespit edilen açık Microsoft'a bildirildi ve 10 Aralık'ta yayınlanan yamayla kapatıldı.
Microsoft 12.12.2019
Saudi Aramco'nun piyasa değeri 2.06 trilyon dolara ulaştı
Aramco, halka arzının ardından ulaştığı 2.06 trilyon dolarlık piyasa değeri ile, ABD merkezli Amazon, Apple, Facebook, Alphabet and Microsoft gibi dünyanın en değerli teknoloji devlerinin değerlerini de aştı.
Microsoft: Elveda Windows 10 MobileMicrosoft 11.12.2019
Microsoft 10.12.2019
Türkiye'de teknoloji sektöründe 245 bin kişi çalışıyor
Ekonomik ve sosyal hayatta cinsiyet eşitliğini destekliyor, şirket içerisinde de kadın-erkek dengesini gözetiyoruz. Halihazırda yüzde 42,6'lık kadın çalışan oranımızla sektör ortalamasının iki katındayız. Bu oranı daha da artırmak istiyoruz. Bunun için de kadın yeteneklerin iş gücüne katılmasını ve kalıcı olmasını önemsiyoruz. Bu yönde pek çok adım attık. ReConnect programı ile kadınları iş hayatına geri kazandırıyoruz. Özel programlarla kadınları teknoloji ve satış gibi erkek egemen alanlarda daha fazla yer almaya teşvik ediyoruz. Toplumsal dönüşüm için kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha güçlü bir şekilde var olması gerektiği inancıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz." "(Kadınların) Teknolojinin paydaşları olması için çalışıyoruz" Microsoft Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Murat Kansu ise kapsayıcı olmaları gerektiğini ifade ederek, "Kadınların da içerisinde olması lazım.
Microsoft 10.12.2019
Amazon, 10 milyar dolarlık Pentagon ihalesinde Trump'ı hedef gösterdi
NEW Amazon şirketi, ABD Başkanı Donald Trump'ı, Savunma Bakanlığı (Pentagon) tarafından Microsoft'a verilen 10 milyar dolarlık ihalede "uygunsuz baskı" yapmakla suçladı.
Microsoft 3.12.2019
Microsoft Türkiye'de üst düzey atama
Microsoft Türkiye Çözüm Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevine Cem Kubilay atandı.
Microsoft: Aday memurlara eğitimMicrosoft 3.12.2019
Microsoft 26.11.2019
Pentagon Trump'tan rahatsız
Ayrıca, Trump'ın ordu bütçesini Meksika duvarına harcaması, orduda transeksüellerin istihdamına karşı çıkması ve Pentagon'un 10 milyar dolarlık Savunma Altyapısı Müşterek Girişimi (JEDİ) olarak bilinen "bulut" projesini Amazon'un kurucusu Jeff Bezos ile arasındaki anlaşmazlıktan dolayı Microsoft'a vermesinin de orduda rahatsızlığa yol açtığı iddia edildi.
Microsoft 26.11.2019
Setur dijital dönüşüm etkinlikleri düzenledi
İlgi alanları, bölgeleri, kariyerleri, zevkleri gibi kriterlerine göre insanları bir araya getiren organizasyonlara verilen genel bir isim olan "Meet-up" etkinliği, bu konulara ilgisi olanları bir araya getirerek tanışma ve sohbet etme fırsatı sağlayan bir platform oldu. Ayrıca, Setur Ar-Ge Merkezi çatısı altında gerçekleştirilen yazılım üretimini de tanıtma fırsatı oluşturdu. Katılımcılar bu buluşmada Microsoft Azure, GitHub ve Frontend teknolojilerine dair daha 1-2 aylık geçmişi olan yeni uygulamaları tanıma fırsatı buldu.
Microsoft 25.11.2019
Web'in mucidi güvenli internet için "Web Sözleşmesi"yle harekete geçti
Aralarında Google, Microsoft, Facebook ve Twitter gibi teknoloji devlerinin bulunduğu çok sayıda kurum ve kuruluş, Web Sözleşmesi'ne desteğini açıkladı.
Microsoft 22.11.2019
Ara tatilde 58 bin öğretmen mesleki gelişim programına katıldı
'EN BÜYÜK TALEP BİLİŞİM VE ZEKA OYUNLARINA' Öğretmenlerin özellikle bilişim ve zeka oyunları ile ilgili mesleki gelişim programlarına talepte bulunduğunu anlatan Boyacı, şöyle konuştu: "Bilişim üzerine ciddi bir talep var. Bunun haricinde zeka oyunları, zeka geliştirmeye yönelik kutu oyunları, masal, müze, halk oyunlarına inanılmaz bir talep var. Zekada yaklaşık şu anda 30 bin civarında öğretmenimiz başvurdu. İnşallah onları da önümüzdeki dönemleri içerisinde almaya çalışacağız. Microsoft, Google, Cisco gibi şirketlerle beraber uluslararası sertifika programları düzenledik.
Microsoft 22.11.2019
Ara tatilde 58 bin öğretmen mesleki gelişim programına katıldı
'EN BÜYÜK TALEP BİLİŞİM VE ZEKA OYUNLARINA' Öğretmenlerin özellikle bilişim ve zeka oyunları ile ilgili mesleki gelişim programlarına talepte bulunduğunu anlatan Boyacı, şöyle konuştu: "Bilişim üzerine ciddi bir talep var. Bunun haricinde zeka oyunları, zeka geliştirmeye yönelik kutu oyunları, masal, müze, halk oyunlarına inanılmaz bir talep var. Zekada yaklaşık şu anda 30 bin civarında öğretmenimiz başvurdu. İnşallah onları da önümüzdeki dönemleri içerisinde almaya çalışacağız. Microsoft, Google, Cisco gibi şirketlerle beraber uluslararası sertifika programları düzenledik.
Microsoft 22.11.2019
Microsoft yasaklı Huawei'ye satış yapabilmek için lisans aldı
Microsoft Amerika Birleşik Devletleri'nin yaptırım listesine koyduğu Huawei'ye yazılım satabilmek için gerekli lisansı aldığını açıkladı
Microsoft 15.11.2019
Amazon, bulut ihalesinden dolayı Pentagon'u mahkemeye verecek
Amazon şirketinin, ABD Savunma Bakanlığını (Pentagon), Savunma Altyapısı Müşterek Girişimi (JEDİ) olarak bilinen "bulut" ihalesini taraflı ve hatalar dolu bir değerlendirmeyle Microsoft şirketine verdiği gerekçesiyle mahkemeye vereceğini duyurdu.
Microsoft 15.11.2019
4. Kamu Bilişim Zirvesi
TBMM Bilgi İşlem Başkanı Harun Çiçek'in moderatörlüğünü yaptığı panelde ayrıca Microsoft yetkilisi Geray Aktimur, Türk Şeker Bilgi İşlem Daire Başkanı Nevrettin Çağlar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Veysel Hizarcıoğlu ile EGO Daire Başkanı İsmail Kesgin de katıldı.
Microsoft 15.11.2019
ABD'den Güney Kore'ye Amerikan üslerinin maliyetine katkısını artırma çağrısı
"Bulut ihalesi Microsoft'a adil şekilde verildi" Esper, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon) bilgisayar alt yapısının modernizasyonuna ilişkin 10 milyar dolarlık dev teknoloji ihalesine yönelik kararda dışarıdan bir etki olmadığını dile getirdi.
Microsoft 14.11.2019
Aramco'nun halka arzı: Karbon kapitalizm genişlerken
1,2 trilyon dolarlık piyasa değerlemesi Halka arz sürecinin teknik detayları belirginleşmeden önce piyasalarda zemin hazırlamak için yapılan resmi açıklamalarda Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Aramco hisselerinin yüzde 5'ini menkul kıymet piyasalarında halka arz ederek 100 milyar dolar civarında gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Bu iddialı hedefin gerçekleştirilmesi durumunda şirketin toplam piyasa değeri 2 trilyon dolar olarak belirlenmiş olacak. Ancak analistlerin çoğunluğu, dünya ekonomisinde durgunluk ve enerji talebindeki düşme nedeniyle 11 Aralık'ta Suudi Arabistan Borsası Tedavül'de yapılacak halka arz işleminin ardından Aramco'nun toplam piyasa değerinin yaklaşık 1,2 trilyon dolar (927 milyar avro) civarında oluşmasını bekliyor. Söz konusu miktarın günümüzde orta-ölçekli ekonomilere sahip birçok ülkenin yıllık milli gelirlerinden fazla olduğunu belirtirsek nasıl bir ekonomik büyüklükten bahsettiğimiz belki daha net anlaşılabilir. Ayrıca oluşacak 1,2 trilyon dolarlık bir piyasa değerlemesi Aramco'yu güncel piyasa değerleri 1,1 trilyon dolar civarında olan Apple ve Microsoft ile 880 milyar dolar civarında olan Alphabet (Google) ve 295 milyar dolar olan ExxonMobil gibi dev küresel teknoloji ve enerji şirketlerinin üzerinde bir piyasa gücü olarak konumlandıracağı için de çok önemli.
Microsoft 8.11.2019
'Dijital Yönetim ve Kırılma' paneli düzenlenecek
Türkiye'nin yakın geleceğinde dijitalleşme alanında marka olmuş isimlerle konuşacaklarını aktaran Doç. Dr. Çelebi, "Çin'den Avrupa'ya dijital dönüşümdeki başarılı çalışmalarıyla tanınan Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Arıkan, TBV Başkanı Faruk Eczacıbaşı,TBV Genel Sekreteri Çağdaş Ergin, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Erdem Erkul, Blockchain Türkiye YK Üyesi Dr.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 6 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. Alman şirketleri küresel değerde gerilemeye devam ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 20:33:27. #1.14#
title