Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 31.1.2020
Yemeksepeti'nin yeni CSO'su Sertaç Şener oldu
Sertaç Şener, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 2000 yılında iş hayatına başlayan Sertaç Şener; Nokia, Avea, Microsoft ve Hopi gibi şirketlerde çeşitli yurtiçi ve bölgesel üst düzey pozisyonlarda çalıştı.
Microsoft 31.1.2020
Turkcell, veri gizliliğinde dünya devleriyle çalışacak
Turkcell'in açıklamasına göre, Amazon, Apple, Deutsche Telekom, Facebook, Google, Microsoft, T-Mobile, Verizon gibi dünya devlerinin de üyesi olduğu IAPP, dünya genelinde veri gizliliği konularını tanımlayarak, bu konuda yapılması gereken çalışmalara destek veriyor.
Microsoft 29.1.2020
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 19. Geleneksel Eğitim Sempozyumu'nda konuştu Açıklaması
Bu çabalarımız da son aşamalarına gelmiş vaziyette. Bunu takip eden bir özel ekibimiz var. Stratejimizi yayınlamak için önümüzdeki birkaç hafta UNICEF ve UNESCO nezdinde Yapay Zeka, Eğitim ve Çocuk Hakları konusunda bir etik çerçeve yayınlanacak. Bir taraftan bunu da bekliyoruz. Orada arkadaşlarımız bizi temsil ediyorlar, tartışmaların içindeler. Yani bu konuya tarafız. Amacımız, insanlık yararına kullanılacak, öğrenme ve eğitim politikalarında yapay zeka odaklı karar destek sistemlerini güncel biçimde hayata geçirmek." Bu konuda İTÜ ile iş birliği içinde olduklarını, ARGEM ve BİLSEM'lerde yapay zeka atölyelerini oluşturduklarını, lise öğrencilerine uluslararası sertifika alabilme imkanını tanıdıklarını aktaran Selçuk, Google, Intel, Cisco, Microsoft ile yakın zamanda öğrenci ve öğretmen eğitimleri konusunda protokoller imzaladıklarını anımsattı.
Microsoft 25.1.2020
İnovasyon öncüsü 6 bin öğretmen Türkiye'yi dijital geleceğe taşıyacak
Microsoft Türkiye ve Bahçeşehir Koleji Londra'da gerçekleştirilen BETT UK 2020 Eğitim Teknolojileri Fuarı'nda yeni bir iş birliği duyurdu.
Microsoft 23.1.2020
TOBB Başkan Vekili Yavuz: "Ticarette yeni bir devrim yaşanıyor"
TOBB ETÜ olarak Türkiye'de pek çok proje yürüttüklerini belirten Yavuz, "Türkiye'de ilk defa faaliyete geçirdiğimiz ve hala tek olarak uygulanan ortak eğitim modelimizle teoriyle pratiği tam manasıyla bir araya getiriyoruz. Tüm öğrencilerimiz 1 yıllık iş tecrübesiyle mezun oluyor. Mezunlarımızın 73.5'i ilk 1 yıl içinde iş buluyor. Dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasındayız. Bilimsel araştırma programlarımız hızla gelişiyor. Girişimcilik kültürünü geliştirmek için kurduğumuz kuluçka merkezimiz Garaj'da bir proje fabrikası gibi çalışıyor. TOBB ETÜ'lü öğrencilerimiz, geliştirdikleri Türkiye'nin ilk yerli drone'uyla tam 1 milyon liralık ön satış yaptılar. Şu anda tüm dünyaya mal satıyorlar. Geliştirdiği üç boyutlu görüntü aktarım teknolojisiyle Microsoft'la yarışan, Nokia'ya teknoloji ihraç eden firmalarımız var" dedi.
Microsoft 23.1.2020
Bahçeşehir Üniversitesi geleceğin eğitim teknolojilerini Londra'da tanıttı
BETT fuarında Türkiye'yi temsilen yer almanın kendileri için önemine de işaret eden Yücel, "Bir tarafımızda Google, diğer tarafımızda Microsoft varken, ürünlerimizi burada tanıtmak ve ihraç etmeye çalışmak hakikaten gurur verici.
Microsoft 22.1.2020
Küresel şirketlerin yüzde 85'i hibrit bulutu seçiyor
Microsoft Azure & Hibrit Bulut Platformları Direktörü Cüneyt Batmaz, maliyet avantajı, esneklik ve güvenlik gibi faydaları nedeniyle bulut bilişimin hızla yaygınlaştığını ve Orta Doğu bölgesindeki şirketlerin yüzde 43'ünün gelecek iki yıl içinde hibrit bulut kullanmaya başlayacağını belirti.
Microsoft 21.1.2020
Nutanix: Küresel şirketlerin yüzde 85'i hibrit bulutu seçiyor
Gelişmiş güvenlik çözümleri ve sunduğu maliyet tasarrufu nedeniyle bulut bilişim, dijital çağda şirketlerin rekabet gücünü artırmaya ve yaygınlaşmaya devam ediyor. Bazı kurumlar kendi bünyelerindeki bulut özellikli IT altyapılarını kullanıyor. Bunlar, kurumsal bir veri merkezinde çalışan veya bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı tarafından özel olarak barındırılan özel bulut sistemleri (private cloud) olarak nitelendiriliyor. Bunun yanında, Microsoft gibi, üçüncü taraf global bulut hizmet sağlayıcılarından hizmet olarak alınan bulut hizmetleri de şirketlere avantajlar sunuyor (public cloud).
Microsoft 20.1.2020
ECB/Villeroy: İklim riskleri gözden geçirilmelidir
İklim değişikliğinin, Davos'taki Dünya Ekonomik Forumu'nun ana maddesi olması bekleniyor. Microsoft ve BlackRock gibi şirketler, politikalarını iklim değişikliğine uygun olarak değiştireceklerini duyurmuştu.
Microsoft: Tarımda yapay zeka dönemiMicrosoft 20.1.2020
Microsoft 18.1.2020
Samsung online mağazadaki tüm tabletlerde yüzde 18 indirim
Galaxy Tab S6 çocuğunuz hayal gücünü özgür bırakacak, üst düzey kalitede verimliliğini yükseltecek. Örneğin S Pen ile çok kolay bir şekilde not tutmak mümkün hale gelecek. Çünkü el yazısıyla yazılan notlar dijital metne dönüştürülebiliyor ve tek bir tıklamayla Microsoft Word formatlarına aktarılabiliyor.
Microsoft 17.1.2020
Microsoft'tan 1 milyar dolarlık çevre yatırımı
Microsoft, önümüzdeki on yıl içinde "karbon negatif" şirket olma hedefini açıkladı.
Microsoft 17.1.2020
Alphabet 1 tirlyon dolar piyasa değerine ulaşan dördüncü şirket oldu
Böylece Alphabet, ABD'de 1 trilyon dolar piyasa değerini gören dördüncü şirket olurken, Apple 2018'de 1 trilyon doları görerek bunu yapan ilk ABD şirketi olmuş ve Apple'ı Amazon ve Microsoft izlemişti.
Microsoft 16.1.2020
Bakan Yardımcısı Safran: "Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı"
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, teknolojinin yeni meslekleri ortaya çıkaracağını ve bu doğrultuda çocukların geleceğe hazırlanması gerektiğini belirterek, "Teknolojik dönüşüm en büyük etkiyi eğitim alanında yaptı." dedi. Safran, Grand Ankara Otel'de Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Mesleki Gelişim Programının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, programla öğretmenlere Microsoft tarafından eğitim verileceğini söyledi.
Microsoft 15.1.2020
NSA, Windows 10 işletim sisteminde güvenlik açığı buldu
ABD'nin dijital istihbarat kurumu Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), Microsoft'un ürettiği Windows 10 bilgisayar işletim sisteminde büyük bir güvenlik açığı tespit etti.
Microsoft 14.1.2020
Hindistan'daki Kerala eyalet hükümetinden Vatandaşlık Yasası'ndaki değişiklikle ilgili dilekçe
Diğer yandan, Microsoft Üst Yöneticisi (CEO) Satya Nadella, Microsoft'un ABD'nin New York eyaletindeki bir etkinlikteki konuşmasında, CAA'nın "üzücü" olduğunu söyledi.
Microsoft: AGÜ'de kariyer sohbetleriMicrosoft 11.1.2020
Microsoft 7.1.2020
Facebook, manipüle edilmiş içerikleri ve "deepfake" videoları kaldıracak
Yalan içeriklerin önlenmesine yönelik geçen yıl eylül ayında 'Deep Fake Detection Challenge' projesini duyurduk. Microsoft, MIT gibi kurumların destek sağladığı bu girişim, deepfake tespitiyle ilgili araştırmaları artırma ve açık kaynak araçları oluşturma amacı taşıyor.
Microsoft 2.1.2020
Yeni yıla girerken kontrolün kimde olduğunu kontrol edin
Saldırılar istikrarlı şekilde artıyor ESET Güvenlik Araştırmacısı Aryeh Goretsky'ye göre "RDP ile yapılan saldırılar yavaş yavaş, ancak stabil şekilde artarak devam ediyor. BlueKeep güvenlik açığı bugüne kadar yaygın bir tahribata yol açmamış olsa da, bugün ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya'da bazı devlet danışmanlarının gündemine dahil oldu." Microsoft ve ABD hükümeti bu açığı kritik buldu Microsoft, BlueKeep güvenlik açığını en yüksek önem derecesinde "kritik" olarak nitelendirdi.
Microsoft 31.12.2019
Alman şirketleri küresel değerde gerilemeye devam ediyor
Dünyanın en değerli 100 şirketi listesinde 27 Aralık itibariyle Aramco 1,88 trilyon dolarlık piyasa değeriyle ilk sırada yer alırken, Apple 1,29 trilyon dolarla ikinci ve Microsoft 1,21 trilyon ile üçüncü sırada yer aldı.
Microsoft 31.12.2019
2019 teknolojide çekişmelerin yılı oldu
Microsoft, "insan beyninin kopyası" olarak nitelendirilen bir sistem oluşturmak için yatırımcılarının arasında Elon Musk'ın da bulunduğu yapay zeka şirketi OpenAI'ye 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu.
Microsoft 28.12.2019
Setur dijital dönüşüm kapsamındaki etkinliklerine hız verdi
İkinci "Meet-up" buluşmasında, Setur, Microsoft, Xogo, Aygaz ve Rise Technology'den yetkililerin konuya ilişkin sunumları ilgi gördü.
Microsoft 23.12.2019
TÜSİAD SD2 2019 dönemi başarı hikayeleri açıklandı
Türkiye'de "Sanayide Dijital Dönüşüm" teması ile oluşturulan "ilk" kapsamlı program olan TÜSİAD SD2 Programı'nın 2019 Başarı Hikayeleri Töreni, TÜSİAD ve etkinlik sponsoru Microsoft Türkiye'nin ev sahipliğinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde düzenlendi.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 5 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. Borusan, ikinci el araç piyasasını BiP’e taşıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 19:38:54. #1.15#
title