Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 19.3.2020
"Magic Quadrant Global Şebeke Hizmetleri Lideri" seçildi
Ayrıca, güvenlik, vCPE ve NFV ürünleri için daha fazla sayıda tedarikçiyle çalışma ve bu hizmetlerin kapsamının genişlemesi dahil olmak üzere yönetilen SD-WAN hizmetlerinde iyileştirmeler de yapıyor. Vodafone, tüm bölgelerdeki yeni tedarikçiler ve hizmet noktaları ile bulut bağlantı yeteneklerini 18 şehre genişletti. Buna AWS, Azure, IBM ve Oracle ile gerçekleştirilen iş birlikleri de dahil. Vodafone, böylece pazardaki yayılımını daha da artırdı. Vodafone ayrıca, son bir yılda AWS, Google ve Microsoft gibi şirketlerle birlikte sunduğu doğrudan ve üçüncü taraf erişimle 195 ülkeyi kapsayarak küresel internet yeteneklerini de genişletti.
Microsoft 12.3.2020
Twitter, koronavirüs nedeniyle tüm personeline evden çalışma zorunluluğu getirdi
Apple, Amazon, Microsoft ve Google gibi internet ve teknoloji şirketleri, Kovid-19 salgını nedeniyle dünya genelindeki ofislerinde personele evden çalışmaları tavsiyesinde bulunmuştu ancak Twitter, Silikon Vadisi devleri arasında tüm çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren ilk şirket oldu.
Microsoft 11.3.2020
Kaspersky, "Derwent Top 100 Global Innovator" listesinde yer aldı
Amazon, Facebook, Google, Microsoft, Oracle, Symantec ve Tencent gibi şirketlerin de yer aldığı Derwent Top 100 Global Innovator 2020 listesinde, Kaspersky de yer aldı.
Microsoft 6.3.2020
Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması'nı imzaladı
Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması'na katılan şirketler arasında, Schneider Electric'in yanı sıra küresel siber ortamın güvenliği için faaliyet gösteren Cisco ve Microsoft gibi önde gelen kurumlar da bulunuyor.
Microsoft: Sakarya'dan kısa kısaMicrosoft 4.3.2020
Microsoft 3.3.2020
2030'daki işlerin yüzde 85'i henüz keşfedilmedi
Dijital gelişmelerin yön verdiği sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin neler yapması gerektiği, Intel ve Microsoft'un desteğiyle İstanbul'da düzenlenen Dell Technologies Forum 2020'de ele alındı.
Microsoft 26.2.2020
Nikkie: Google ve Microsoft Çin'deki üretimlerini Güneydoğu Asya'ya taşıyor
Japonya'nın ulusal gazetesi Nikkie, ABD merkezli Google ve Microsoft'un Covid-19'un yayılmaya devam etmesi sebebiyle Çin'deki üretimlerini gittikçe artan ölçüde Güneydoğu Asya'daki ülkelere kaydırdığını bildirdi.
Microsoft 26.2.2020
Çin, milyarder sayısında ABD'yi üçe katladı
Bezos'u dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran LVMH şirketinin CEO'su Bernard Arnault 107 milyar dolarla takip ederek ikinci sırada yer aldı. Microsoft'un kurucusu Gates yaklaşık 106 milyar dolarlık servetle üçüncü sırada.
Microsoft 25.2.2020
Fifteen Seconds Festival İstanbul'a geliyor
Microsoft'un dijital projelerinin başındaki isim Umberto Callegari, IBM'in kurmuş olduğu Digital Makers Lab'in lideri Kei Shimada, The Walt Disney Company'nin başkan yardımcısı Scott Norville, dövme sanatçısı Luke Wessman, Burberry'nin dijital ürün tasarımcısı Ines Jaibi, İngiltere Kraliyet Binası'nda dersler veren dünyaca ünlü kimya profesörü Andrew Szydlo, dünyanın ilk mizah mühendisi Andrew Tarvin ve İsviçre'deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'in fizik mühendisi Michael Doser festivale renk katacak isimler arasında yer alıyor.
Microsoft 24.2.2020
BİST100 yüzde 1.75 düştü; dolar 6.14 lirada
Dow Jones açılışta salgın sebebiyle yüzde 3.0'ten fazla düşerek  Aralık ayından bu yana en düşük açılışı yaptı. Bu sırada Apple ve Microsoft hisseleri de açılışta yüzde 5.
Microsoft 21.2.2020
Borusan Araç İhale'den BiP ve Microsoft işbirliği
Dijitalleşme ve makine öğrenmesi yatırımlarıyla 2.
Microsoft 19.2.2020
Türkiye'de Y kuşağının yüzde 75'i online tehdide maruz kalıyor
Microsoft, tüm dünyada düzenlenen Uluslararası İnternet Günü özelinde 25 ülkede gerçekleştirdiği Dijital Nezaket Araştırması'nın sonuçlarını açıkladı.
Microsoft 19.2.2020
SpaceX ve Space Adventures uzay turizmi tarihini açıkladı
1998'de kurulan Space Adventures, SpaceX ile gerçekleştireceği bu projede, uzay yolculuğu yapmak isteyen sivillerin koordinasyonunu sağlamakla görevli olacak. Şirket şimdiye kadar Rusya'nın Soyuz roketlerinde Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) yedi turist gönderdi. Uzay yolculuğunun bir sonraki seferinde yolcular arasında Microsoft'un kurucu ortağı Charles Simonyi ve ilk kadın uzay turisti olan İran asıllı milyarder Anousheh Ansari de yer alacak.
Microsoft 14.2.2020
Pentagon, mahkemenin Microsoft aleyhine verdiği karardan rahatsız
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), federal mahkemenin, Amazon şirketinin açtığı dava üzerine, Microsoft'a verilen Müşterek Savunma Altyapısı İnisiyatifi (JEDI) olarak bilinen ve bakanlığın gizli bilgilerinin de taşınacağı bulut projesini durdurma kararına tepki gösterdi.
Microsoft 14.2.2020
ABD'de Amazon'un talebi üzerine Pentagon'un "bulut" projesi durduruldu
ABD'de mahkeme, Microsoft'un kazandığı ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Savunma Altyapısı Müşterek Girişimi (JEDİ) olarak bilinen "bulut" ihalesinin durdurulması için Amazon'un talebini kabul etti.
Microsoft 6.2.2020
ABD'de Iowa ön seçimlerinde sonuçlar hala açıklanamadı
Üç sonuç kategorisinde tutarsızlık Yerel basında yer alan haberlere göre, yaklaşık 1700 seçim çevresinde, "parti toplantısı" tarzında doğrudan katılımlı oylama şeklinde yapılan seçimde oy sayılarının bildirilmesi için Microsoft tarafından tasarlanan mobil uygulamadan kaynaklanan bir sorunun gecikmeye yol açtığı sanılıyor.
Microsoft 5.2.2020
Türk-Amerikan iş dünyası bir araya geldi
Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erdem Erkul da dünyanın en büyük 10 şirketinden 9'unun teknoloji şirketi olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye'nin 2023 vizyonu ve ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi var.
Microsoft 4.2.2020
ABD'de Demokrat Parti'nin Iowa ön seçimlerinde sonuçlar hala açıklanamadı
3 sonuç kategorisinde tutarsızlık Yerel basında yer alan haberlere göre, 1600 seçim çevresinde, "parti toplantısı" tarzında doğrudan katılımlı oylama şeklinde yapılan seçimde oy sayılarının bildirilmesi için Microsoft tarafından tasarlanan mobil uygulamadan kaynaklanan bir sorunun yol açtığı sanılıyor.
Microsoft 31.1.2020
Microsoft "İyilik için Yapay Zekâ" programı başlattı
Microsoft, İyilik için Yapay Zeka programı altında yeni bir girişim başlattığını duyurdu.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 4 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. GÜNDEM / 25 Mart 2020.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 22:11:39. #1.14#
title