Microsoft Haberleri

Microsoft haber, Microsoft son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Microsoft 27.4.2020
Microsoft biyoçeşitliliği korumak için yeni bir bilgi işlem sistemi geliştirecek
Dünyadaki canlı türlerinin dörtte birinin yok olma tehlikesine karşı Microsoft, "sağlıklı toplum için sağlıklı gezegen" söylemiyle bu konuda atılacak adımları kolaylaştıracak Planetary Computer adlı bir bilgi işlem sistemi geliştireceğini açıkladı.
Microsoft 27.4.2020
Çukurova Üniversitesi'nde uzaktan öğretim devam ediyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Uzaktan Öğretim Teknik Çalışma Komisyonu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, şunları kaydetti: "Örgün eğitimdeki dersler optimize edilerek eş zamanlı 200 senkron sanal sınıf oluşturuldu, bu sınıflarda Uzaktan Öğretim Platformu üzerinden 4 bin ön lisans ve lisan öğrencimize eş zamanlı öğretim verilmesinin alt yapısı hazırlandı. Yüksek lisans, doktora, Türkçe ve yabancı dil eğitimleri ile konservatuvar eğitimleri için de microsoft teams platformu ile uzaktan öğretim sistemi oluşturuldu.
Microsoft 22.4.2020
Kaspersky'den uzaktan çalışanları koruyan yeni araç
"Şirketlerin siber tehditlere açık hale gelmesi engellenmeli" Ayrıca Kaspersky Endpoint Security Cloud, kurumların bulut e-posta gelen kutularını ve ortak çalışma araçlarını korumak amacıyla Microsoft Office 365 İçin Kaspersky Security çözümünü de içeriyor.
Microsoft 20.4.2020
UNICEF ve Microsoft'tan öğrenciler için dijital eğitim platformu
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Microsoft, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen öğrenciler için dijital eğitim platformu kurdu.
Microsoft 16.4.2020
Microsoft Türkiye Yöneticileri ile canlı web konferansları başlıyor
Microsoft Türkiye, Kodluyoruz ve Habitat Derneği'nin ortaklaşa yürüttüğü Geleceğini Tasarla programı kapsamındaki eğitimlerden sonra konferanslar da Microsoft Teams ile online olarak verilmeye başlandı.
Microsoft 15.4.2020
KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK, RAMAZAN AYI FAALİYETLERİNİ AÇIKLADI
BAZI BAĞIŞÇILARI AÇIKLADI Dr. Kınık, konuşmasında  "Bu sene önceki ramazanlarda gittiğimiz coğrafyaların bir kısmına gidemeyeceğiz, operasyonun büyük kısmını yurt içine ayırdık" dedi. Kızılay'a destek sağlayan futbolcu, sanatçı, iş adamı ve şirketlere teşekkür eden Kınık, bazı firmaların yaptığı yardım tutarlarını da açıkladı.  Kınık, Coca Cola'nın yaklaşık 1.5 milyon dolar, Amazon firmasının şartlı olarak yaklaşık 3.5 milyon TL, Ülker firmasının 200 bin çocuk kolisi yardım yapacağını söyledi. Microsoft,  Bil ve Melinda Gates Vakfı'nın da bağışta bulunduğunu söyleyen Kınık, Sümer Günay'ın da solunum cihazı bağışlanması için Kızılay'a cömert bir bağışta bulunduğunu söyledi.
Microsoft 15.4.2020
Gates: Dünyanın WHO'ya hiç olmadığı kadar ihtiyacı var
ABD'li milyarder, Mİcrosoft'un kurucusu Bill Gates, ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ödeneklerini kesmesini kastederek, Covid-19 pandemisi sürecinde, dünyanın WHO'ya hiç olmadığı kadar ihtiyacı olduğunu vurguladı.
Microsoft 10.4.2020
Bill Gates'ten koronavirüs için yeni açıklama
Amerikan PBS kanalında açıklamalarda bulunan Microsoft'un kurucusu Bill Gates, coronavirüs salgınında en kötü ihtimali anlatarak "Kabus 2021'e kadar sürecek" dedi.
Şu an buradasınız: Microsoft Haberleri | Microsoft Haber - Haberler - Sayfa 2 - Microsoft haberleri, son dakika microsoft haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs: Google, Facebook, Spotify gibi teknoloji şirketlerinin bilançoları nasıl etkilendi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.5.2020 06:13:42. #1.15#
title