Mıchael Bolton da Geliyor

Mıchael Bolton da Geliyor

İstanbul Caz Festivali'ne Bu Yıl Led Zeppelin'in Vokalisti Robert Plant'in The Strange Sensation Grubu, Bee Gees Grubunun Solistlerinden Robin Gibb, Norah Jones ve Michael Bolton Konuk Oluyor.

Mıchael Bolton da Geliyor

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ'NE BU YIL LED ZEPPELİN'İN VOKALİSTİ ROBERT PLANT'İN THE STRANGE SENSATİON GRUBU, BEE GEES GRUBUNUN SOLİSTLERİNDEN ROBİN GİBB, NORAH JONES VE MİCHAEL BOLTON KONUK OLUYOR.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlediği festival, 3-18 Temmuz'da gerçekleşecek.

14'üncü Uluslararası İstanbul Caz Festivali'nde bu yıl 40'ın üzerinde topluluk ve 200'ü aşkın yerli ve yabancı müzisyen konser verecek.

Festival etkinlikleri bu yıl Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nin yanı sıra Sepetçiler Kasrı, Esma Sultan Yalısı, İstanbul Modern Heykel Bahçesi, Şan Tiyatrosu, Fransız Kültür Merkezinin avlusu, İstanbul Jazz Center, Kemer Golf & Country Club ile Aya İrini ve Arkeoloji müzelerinde gerçekleştirilecek.

Michael Bolton'ın 3 Temmuz Salı akşamı Sepetçiler Kasrı'nda Frank Sinatra şarkılarını seslendireceği festivalde, Açıkhava sahnesinde Robert Plant'in 'The Strange Sensation' grubu 4 Temmuz Çarşamba, Bryan Ferry 5 Temmuz Perşembe, 'Robin Gibb Of The Bee Gees With Philarmonia İstanbul' ise 10 Temmuz Salı akşamı konser verecek.

Norah Jones ise Açıkhava'da 1 Ağustos'ta sahne alacak.

Cassandra Wilson'ın da bulunduğu çok sayıda sanatçının konser vereceği festivalde gerçekleştirilecek 'Genç Caz Konserleri'nde ise genç amatör müzisyenler cazseverlere çalışmalarını sunacak.

Festivalin gelenekselleşen etkinliği olan 'Caz Vapuru'nda da 8 Temmuz Pazar günü İDO Şehir Hatlarının 'Barış Manço' vapuruyla Boğaz turu yapılacak.

Kaynak: Gecce