Mhp Haberleri

Mhp haber, Mhp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mhp 18.5.2020
MHP Domaniç İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen hayatını kaybetti
MHP Domaniç İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen, geçirdiği kalp krizi sonucu 61 yaşında vefat etti.
Mhp 17.5.2020
RTÜK'ten "Muhalifse Kes Cezayı" başlıklı habere yalanlama
RTÜK, bir gazetenin 15.05.2020 tarihli manşetinde yer alan "Muhalifse Kes Cezayı" başlıklı haberin gerçekleri yansıtmadığını ve hukuki hakların saklı kalması kaydıyla haberin tekzip edildiğini açıkladı. RTÜK'ten gazeteye gönderilen tekzip metninde şu ifadelere yer verildi: "'Muhalif TV'lere göz açtırmayan RTÜK, yandaşı koruyor' üst başlıklı ve 'FOX, Halk TV ve Tele 1'e ceza yağdıran RTÜK, ölüm tehditleri savrulan kanalı, bırakın ceza vermeyi, gündemine bile almadı!' alt başlığıyla duyurulan 'Muhalifse Kes Cezayı' başlıklı Sözcü Gazetesi'nin manşeti mesnetsiz, gerçek dışı ve hayal mahsulüdür. Anılan haber araştırılmadan, sorumsuzca ve basın meslek ilkeleri ayaklar altına alınarak art niyetli olarak kaleme alınmıştır. Ulusal bir gazete olan Sözcü'nün basın ahlak esaslarını ayaklar altına alarak Anayasal bir kurum olan RTÜK'ü, başkanını ve üyelerini haksızca hedef alması ve gerçekleri saptırması bir kamu görevi olan gazetecilik mesleğine yakışmamaktadır. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, haberde bahsi geçen Üst Kurul toplantısına 3 ay önceden belirli İstanbul'daki bir divan toplantısına başkanlık etme görevi nedeniyle mazeret bildirerek katılmamıştır. Haberin gazetede yayımlandığı gün bir canlı yayın programına katılan RTÜK Başkanı Şahin, bahse konu yayının raporlandığını ve Üst Kurul gündemine geleceğini deklare etmiştir. Öte yandan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, TBMM'de grubu bulunan siyasi partilerin oy oranlarına göre belirlenen kontenjanlardan seçilen üyelerle görev yapmaktadır. Halen RTÜK'te 4 AK Parti, 2 MHP, 2 CHP ve 1 HDP kontenjanından seçilen üye vazife yürütmektedir.
Mhp 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2019- Siyasi parti liderleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl Törenleri için Samsun'da bir araya geldi. Tütün İskelesi'ndeki törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ve Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Mhp 16.5.2020
Siyasi parti ve sivil toplum örgütleri terör saldırısını kınadı
Toplumu şiddet ve baskı altına almaya çalışan hiç bir zihniyete müsamaha gösterilmeyeceğini ifade eden Türkmenoğlu, şunları kaydetti: "Bölge halkımız, bütün gerçekleri artık çok rahat bir şekilde görmüştür. Kendileri için savaştıklarını zannettikleri illegal yapıların, aslında kendilerini yok etmeyi planladıklarının farkına varmıştır. Devletimiz çok güçlüdür ve hükümetimiz bu illegal yapılarla mücadelede bugüne kadar hiç olmadığı kadar kararlıdır. Tek amaçları mağdur insanlarımıza yardım götürmek olan ekibimizde şehit olan gönüllümüze ve sivil vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralımıza ise acil şifalar diliyorum. Saldırıyı nefretle kınıyoruz." MHP İl Başkanı Salih Güngöralp da terör saldırısını lanetleyerek, "Belediye çalışanı kardeşlerimizin böyle haince katledilmesi kabul edilemez.
Mhp 15.5.2020
Bahçeli'den 'Memleket Masası' önerisine tepki: Çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'Memleket Masası' projesine ilişkin, "Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgahın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir"...
Mhp 15.5.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Erzurum'un turizm potansiyelini değerlendirdi Açıklaması
Erzurum Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Bakan Ersoy, AK Parti Erzurum milletvekilleri Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu Ban, Selami Altınok ve İbrahim Aydemir ile MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Kamil Aydın'ın yanı sıra partilerin il başkanlarıyla video konferans yöntemiyle görüşme yaptı.
Mhp 15.5.2020
Bahçeli'den 'Memleket Masası' önerisine tepki: Çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'Memleket Masası' projesine ilişkin, "Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgahın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir"...
Mhp 15.5.2020
Bahçeli'den "Memleket Masası" değerlendirmesi Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şayet 'Memleket Masası' diye tutturan partiler samimi ve sahici bir duruş sergiliyorlarsa derhal ve gecikmesizin teröristbaşı Fetullah Gülen'in ABD tarafından iadesini müşterek bir açıklamayla istemek mecburiyetindedir.
Mhp 15.5.2020
MHP Lideri Bahçeli'den "Memleket Masası" tartışmalarına sert tepki
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli (MHP), son günlerde sıkça tartışılan "Memleket Masası" için "Milli ve ahlaki değerlerden mahrum siyasi güruhun ülkemize istikamet çizme gayretkeşliği çiğ bir tezgahın, çirkin bir tuzağın varlığına açıkça delil teşkil etmektedir" dedi.
Mhp 15.5.2020
MHP Genel Başkan Yardımcısı Depboylu'dan "Dünya Aile Günü" mesajı Açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, ailenin bir toplumun çekirdek yapısı, koruyucu ve kurucu unsuru olduğunu, Türk milletinin de ailenin değerini ve önemini asırlardır bildiğini belirtti.
Mhp 15.5.2020
RTÜK Başkanı açıkladı, Ülke TV raporu gündeme gelecek
"RTÜK talimatla iş yapmaz" Meclis aritmetiğine göre seçilen üyelerle görev yapan RTÜK'ün asla talimatla iş yapamayacağını aktaran Şahin, "Tersini iddia edenlere inanmayın" dedi. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "RTÜK asla talimatla iş yapmaz, bu konuyla ilgili de kimseden bir talimat beklemiyor. 6112 sayılı Kanun açık. Anayasa ve yasadan kaynaklanan yetkilerimiz. Milli iradenin tecelligahı olan Meclis tarafından yapılan Kanun'daki maddeler açıktır. Bu maddelere göre hareket ederiz. 9 üyemizin vicdanlarıyla vereceği oy çokluğuyla kararlar alınır. Üyelerinin tamamı iktidar partisinin kontenjanından seçilenler değildir. Bilinenin aksine RTÜK'te 4 AK Parti kontenjanından gelen üye vardır ben dahil. 2 MHP, 2 CHP, 1 HDP tarafından gönderilen parti kontenjanından seçilen arkadaşımız vardır.
Mhp 15.5.2020
İYİ Partili Cesur: "Türkiye test yapma kriterlerini değiştirmeli ve genişletmelidir"
İYİ Partinin 30 Ocak'ta koronavirüse ilişkin araştırma önergesi verdiğini ve bu önergenin AK Parti ile MHP milletvekilleri tarafından reddedildiğini, 11 Şubat'ta İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in Kovid-19 ile ilgili yapılması gerekenleri kamuoyuyla paylaştığını hatırlatan Cesur, "Üzülerek ifade etmeliyim ki, bugünleri gördüğümüz o gün eğer gerekli önlemler alınsaydı veya daha sonra yapılan hazırlıklar yapılsaydı ölüm sayısı 4 bin 7'ye ulaşmazdı.
Mhp 14.5.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den gündeme ilişkin mesajlar Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemdeki bazı konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.
Mhp 14.5.2020
Bahçeli: Vefa Sosyal Destek Grubu'na yönelik saldırıyı lanetliyorum
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Van'ın Özalp ilçesinde karantinaya alınan bir mahalleden dönen Vefa Sosyal Destek Grubu'nun içerisinde bulunduğu araca saldırıp iki kardeşimizin şehadetine neden olan hainleri lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Mhp 14.5.2020
Bahçeli: Vefa Sosyal Destek Grubu'na yönelik saldırıyı lanetliyorum
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Van'ın Özalp ilçesinde karantinaya alınan bir mahalleden dönen Vefa Sosyal Destek Grubu'nun içerisinde bulunduğu araca saldırıp iki kardeşimizin şehadetine neden olan hainleri lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Mhp 14.5.2020
Bahçeli: "Yeni Normal'in tesiri 'Eski Normal'den farklı olacaktır"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yeni Normal'in tesiri 'Eski Normal'den farklı olacaktır.
Mhp 14.5.2020
Gaziemir'de AK Partililer'den Belediye Başkanı Arda'ya bütçe eleştirisi
Paylardaki düşüşün kesinti olmadığını, toplanan vergi gelirlerinin düşmesinden kaynaklandığını belirten Muçay, şunları kaydetti: "Sayın Arda kamuoyunu yanıltmaktadır. Kendisinin de bildiği üzere bu ekonomik açıdan bitmiş tükenmiş Gaziemir Belediyesinin içinde bulunduğu zor durumu meşrulaştırma çabasıdır. Ayrıca Halil Arda'nın sanki sadece CHP'li belediyelerden bir kesinti yapıldığı havası yaratması kendi başarısızlığını gizleme isteğidir. Oysa ki tüm Türkiye'yi etkisi altına alan salgın sebebiyle vergi gelirlerinde yaşanan düşüş AK Partili, MHP'li, CHP'li belediye ayrımı yapmamıştır.
Mhp 14.5.2020
MHP Torbalı İlçe Başkanlığından ihtiyaç sahiplerine 300 koli yardım
MHP Torbalı İlçe Başkanlığı, ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki ihtiyaç sahiplerine 300 koli yardımda bulundu.
Mhp 14.5.2020
MHP'li Büyükataman'dan Kılıçdaroğlu açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye karşı talimatla açıklama yaptığı iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı.
Mhp 14.5.2020
CHP'li Sarıaslan: "AK Parti artık devlet partisi olmuştur"
Sarıaslan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yandaşlar ihale alır, yandaşlar memurdur, yandaşlar yardımdan yararlanır. Diğer siyasi partiler yok sayılır. İşte AK Parti'nin yaptığı da tam budur. AK Parti artık devlet partisi olmuştur. Geçenlerde Nevşehir'de okulların taşınması ile ilgili bir toplantı yapıldı. Vali beyin başkanlığında toplantıya katılanlar iki AKP milletvekili, AKP Nevşehir il başkanı, AKP'li belediye başkanı ve iki bürokrat. Eğer milletvekillerinin katılacağı bir toplantıysa neden CHP milletvekillerini toplantıya çağırmadınız? Neden CHP, MHP, İYİ Parti il başkanını çağırmadınız da sadece AK Parti milletvekilleri ve il başkanını çağırdınız?" Türkiye'nin, lastiği patlamış araba gibi yokuş aşağı hızla demokrasiden uzaklaştığını ileri süren Sarıaslan, "Vatandaş işsizlik ve yoksulluk pençesinde saray ise gündem değiştirme peşindedir.
Mhp 14.5.2020
MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk'ten Dünya Çiftçiler Günü mesajı
MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Şu an buradasınız: Mhp Haberleri | Mhp Haber - Haberler - Sayfa 6 - Mhp haberleri, son dakika mhp haber ve gelişmeleri burada. Yeniden Refah Partisinden Memleket Masası değerlendirmesi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.5.2020 16:58:56. #1.14#
title