MHP Samsun'da Abdullah Karapıçak ile Yola Devam Dedi

MHP Samsun'da Abdullah Karapıçak ile Yola Devam Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı'nı Mevcut Başkan Abdullah Karapıçak Kazandı. Delegelerin Oyu ile İlk Kez Başkanlığa Seçilen Karapıçak, 'Samsun'da Partisinin Daha Başarılı Olması İçin Çalışacaklarını Söyledi.

MHP Samsun'da Abdullah Karapıçak ile Yola Devam Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı'nı mevcut başkan Abdullah Karapıçak kazandı. Delegelerin oyu ile ilk kez başkanlığa seçilen Karapıçak, 'Samsun'da partisinin daha başarılı olması için çalışacaklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanlığı 9. Olağan İl Kongresi Fuar içi Neco Yazlık Salonu'nda gerçekleştirildi. 4 adayın yarıştığı il kongresinin divan başkanlığı MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Osman Çakır yaptı.

Kongrenin açılışında konuşan Osman Çakır, AK Parti'nin demokratik açılımına tepkik göstererek MHP camiası olarak bir bütünlük içinde bu açılıma karşı olduklarını söyledi. Barıştan yana olmanın PKK'ya taviz vermek olmadığını belirten Çakır, "Barıştan yana olmak adına terör örgütünün eli kanlı lideri ile siyasi manevralara girildiğini görüyoruz. Bunun karşısında tavır almanın suç olarak nitelendirildiği bir dönemi yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu dönem çok önemli. Böyle dönemlerde MHP'ye büyük görev düşüyor. Bu açılımın karşısında bir tek MHP kaldı" dedi.

Etnik ayırım yapmadıklarını ifade eden Çakır şöyle konuştu: "Biz kim hangi kandan, hangi ırktan, hangi genetikten geliyor bunun araştırmasını ve incelemesini mi yaptık? Genel Başkanımız Devlet Bahçeli her çıktığı kürsüden 'bu bayrak benim bayrağım, bu vatan benim, bu topraklar benim, bu ülke benim diyen herkesi eşit bir vatandaş olarak kabul etmiştir. Şimdi etnik milliyetçiliğe karşıymışlar. Kimmiş etnik milliyetçilik yapan? Kan istemiyorlarmış. Kan isteyen kim? Bunların hepsi saptırma. Bunların hepsi milleti aldatma. Bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir şey var. Bu ülke bölünmesin, bu bayrak inmesin, bu ezanlar dinmesin, bu vatan tek bir bütün kalsın"

Kongrede oy kullanan 465 delegeden 251'inin oyunu alan mevcut başkan Abdullah Karapıçak, başkanlığa devam edecek.

Diğer adaylardan Şaban Kılıç 190, Erdal Türker 13, Yekta Yılmaz ise 9 oy aldı.

Delegelere teşekkür eden Abdullah Karapıçak, başkanlık görevinde bugüne kadar atama usulü bulunduğunu, ilk kez delegenin oyu ile başkanlık koltuğuna oturacağını, Samsun'da partisinin çıtasını daha yükseklere çıkartmak için var gücüyle çalışacağını söyledi.

(CİHAN)