MHP Pusuya Yattı

MHP Pusuya Yattı

MHP, AK Parti Hakkında Açılan Kapatma Davasıyla İlgili Olarak, 'Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın Başvurusuyla Yargı Süreci Başlamıştır. Sonucu Saygıyla Beklemek Gerekir' Dedi.

MHP Pusuya Yattı

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, AK Parti hakkında açılan kapatma davasıyla ilgili olarak, ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın başvurusuyla yargı süreci başlamıştır. Sonucu saygıyla beklemek gerekir'' dedi.

Paçacı, şunları kaydetti:

''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının, 'Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği' iddiasıyla AKP'nin kapatılması talebiyle Anayasa Mahkemesinde dava açtığı öğrenildi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın bu başvurusuyla yargı süreci başlamıştır. Bu aşamada ayrıntılı bir yorum yapmak doğru olmayacaktır. Hangi gerekçeye dayalı olarak kapatma davasının açıldığı detaylı olarak henüz belli değildir, bilinmemektedir. Sonucu saygıyla beklemek gerekir.''

''MHP'nin parti kapatma davalarına bakışı'' konusundaki bir soru üzerine Cihan Paçacı, ''Şu aşamada, bunların dışında bir açıklamamız yok. İleride daha detaylı açıklama yapılacak'' dedi.