Mhp: PKK Heykelinin Yıkılması Yetmez, Dikeni de Diktireni de Yıkmak Gereklidir

Mhp: PKK Heykelinin Yıkılması Yetmez, Dikeni de Diktireni de Yıkmak Gereklidir

19.08.2014 13:37 | Son Güncelleme: 19.08.2014 13:37
Mhp: PKK Heykelinin Yıkılması Yetmez, Dikeni de Diktireni de Yıkmak Gereklidir

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Önemli olan milletin birliğine kast etmiş bir hainin heykelini yıkmak değil, daha en baştan dikilmesini önlemektir.

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, “Önemli olan milletin birliğine kast etmiş bir hainin heykelini yıkmak değil, daha en baştan dikilmesini önlemektir. PKK heykelinin yıkılması yetmez, dikeni de diktireni de yıkmak gereklidir.” dedi.

Şefkat Çetin, yazılı açıklamasında, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde dikilen bölücülük heykelinin, AK Parti hükümetinin bölücülerle yıllardır yaptığı dansın zirve noktasına ulaştığını ilan ettiğini söyledi. Çetin; hükümeti ve devletin yetkili organlarını yöneten AK Parti’nin, Türk vatanına ve devletine meydan okuyan bu ihanet gösterisine günlerce seyirci kalmasını kaygı verici olarak değerlendirdi. Çetin, günlerce kamuoyuna izlettirilen ve toplumda bir teslimiyet duygusu uyandıran bu ihanet gösterisinin ardından, nihayet başsavcılığın kararıyla güvenlik güçlerinin bu bölücü sembolü yerle bir etmesinin geç kalmış ancak yerinde bir uygulama olduğunu dile getirdi.

"TÜRKİYE BİR AŞİRET DEVLETİ GİBİ YÖNETİLDİ..."

Türkiye'nin bir aşiret devleti gibi yönetildiğini ve ne yazık ki devletin en önemli ve hayati kurumlarının dahi bir kişinin talimatları dışında inisiyatif alamadığı bir ortamda, bölücülük fikrinin Türkiye’nin bir bölgesini teslim almış vaziyette olduğunu anlatan MHP’li Çetin, şöyle devam etti:

“Devletin güvenlik güçlerinin rutin güvenlik kontrollerinden dahi geri çekildiği ve PKK’nın bölgede bir devlet gibi hareket ettiği her gün gelen yeni haberlerle teyit edilmektedir. Yol kontrolü yapan, vergi toplayan, gençleri askere alan bir yapı, devlet değil ise eğer devlet içinde palazlanan yeni bir devletten başkası değildir. Türkiye’nin bir bölgesini AKP ile girişilen sözde barış süreci karşılığında teslim alan bölücü örgüt, hâkimiyetini pekiştirmek için her türlü psikolojik yöntemi kullanmaktadır. Askeri kışladan indirilen Türk bayrağı, o bölgedeki hâkimiyet iddiası için bölücülerin attığı bir işaret fişeği, bir yoklamadan başka bir şey değildi. Bunun karşılığında AKP hükümetinin yapabildiği ise bu hain girişime gerekli tedbiri almak yerine kışlayı Diyarbakır’dan Eskişehir’e çekmek, yani bölgeden biraz daha çekilmek olmuştur.”

"İMRALI MESAFİRHANESİ"

Çetin, bölücü örgütün kanlı elebaşısının Suriye’de iken hiç olmadığı rahatlığa İmralı misafirhanesinde kavuşturulmasının, süreci bu noktaya getiren en önemli hatalardan bir başkası olduğuna işaret ederek, “Örgütünü dilediği gibi yönetme imkânına sahip hale getirilen, dilediği herkesle haftalık olağan görüşmelerini yürütebilen bebek katili Apo, devletin istihbarat örgütü ve hükümet yetkililerini etkileyebilme gücüne eriştiğinde zaten işin rengi değişmiştir. AKP hükümetinin verdiği tavizlerle o artık bir terör örgütü lideri olmaktan çıkmış, Türkiye hükümetinin bizzat muhatap aldığı ve kendisi için yasa çıkarılan bir statüye kavuşmuştur.

Diyarbakır Lice’de dikilen heykele gelene kadar devleti kör ve sağır vaziyette tutan AKP hükümeti, bölücüleri verdiği tavizlerle şımarttıkça şımartmıştır. Türk devletinin ve milletinin birlik ve bütünlüğüne 30 yıl önce ilk kurşunu sıkan bir hainin heykelini Türk toprağına dikecek noktaya gelinceye kadar bu devleti yönetenler ya uyumuş ya da ihanet etmiştir. Devletin yönetenler nasıl bir zafiyet içerisindedirler ki kendi sınırları içerisinde dahi bir ucubenin planlanması, yapımı ve törenle açılması sırasında uyumuştur. Önemli olan milletin birliğine kast etmiş bir hainin heykeli yıkmak değil, daha en baştan dikilmesini önlemektir.“ diye ifade etti.

"DEVLETE VE MİLLETE İHANET AFFEDİLEMEZ BİR SUÇTUR"

Milliyetçi Ülkücü Hareket’e göre, devlete ve millete ihanetin affedilemez bir suç olduğunu vurgulayan MHP’li Şefkat Çetin, şöyle devam etti: “Bölücü zihniyet devlet katında kabul gören ve siyasi hesaplarla pazarlık yapılacak bir güç değil, her görüldüğü yerde ezilmesi gereken bir ihanet hareketidir. AKP hükümetinin tavizleriyle devlet kurmakta Barzani ile yarışır hale gelen PKK’nın 30 yılda katlettiği onbinlerce askerimiz, polisimiz, öğretmenimiz ve vatandaşımızın yanı sıra verdiği yüzlerce milyar dolarlık zararın üzerine Lice’de yapılan heykel tüy dikmekten başka bir anlam taşımamaktadır. Bölücülüğün heykelini yıkmak, bu ülkenin birlik ve bütünlüğü için hala bir ümidin yaşatıldığını göstermektedir. Ancak önemli olan sadece bir heykelin yıkılması değil, bu ihaneti anıtlaştıran zihniyeti dikeni de diktireni de yıkmaktır.”

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

title