MHP Milletvekili Savaşan: İzmir Esnafının 240 Milyon Lira Kredisi Takibe Düştü - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Milletvekili Savaşan: İzmir Esnafının 240 Milyon Lira Kredisi Takibe Düştü

Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Politika
MHP Milletvekili Savaşan: İzmir Esnafının 240 Milyon Lira Kredisi Takibe Düştü

MHP Milletvekili ve İzmir 1. bölge adayı Aslan Savaşan, esnafın bankalarda 240 milyon lira kredisinin takibe düştüğünü belirterek, “İzmir esnafı mutlu değil.” dedi.

MHP Milletvekili ve İzmir 1. bölge adayı Aslan Savaşan, esnafın bankalarda 240 milyon lira kredisinin takibe düştüğünü belirterek, “İzmir esnafı mutlu değil.” dedi. Genel seçime iki gün kala esnaf ziyaretlerini arttıran Savaşan, “Seçim çalışmaları kapsamında esnafımızı yoğun bir şekilde ziyaret ediyoruz. Esnafımız çok misafirperver ve güler yüzlü ama hepsi dertli. Ticari olarak geleceklerinden, dükkanlarını açık tutup tutamayacaklarından emin değiller. Sadece siftahla esnaflık yapmanın zor. İzmir esnafının, bankalarda yasal takibe düşmüş kredi miktarı 240 milyon TL. Esnafımızın geleceği için acil önlem almalıyız. Esnaflarımızın anlattığı bütün sorunları birebir not ettim, Esnaf ve Sanatkarlar Birliği(ni de ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundum.” şeklinde konuştu.

Esnafın KDV ve prim borcuna da dikkat çeken Aslan Savaşan, “Son yıllarda AKP’nin büyük sermayeden, AVM’lerden yana tavır alması nedeniyle esnafımız zor durumda. Esnafımızın cansuyuna ihtiyacı var. Yeni işyeri açan esnafa, beş yıl süreyle vergi ve prim avantajı sağlamalıyız. AVM ve büyük perakende zincirleriyle ilgili yasal düzenleme yaparak, küçük sermayeli esnafımızı rekabet edebilir hale getirmeliyiz. MHP, Ahilik kültürünü benimsemiş bir partidir. MHP iktidarında esnafımızın yüzü gülecek. Ankara’da esnaf kardeşlerimizin sesi olacağım.” dedi.

Cİhlas Haber AjansıN - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
title