MHP Malatya İl Başkanı Ekici'nin Basın Toplantısı

MHP Malatya İl Başkanı Ekici'nin Basın Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ömer Ekici, Avrupa Birliği (AB) Uyum Yasaları Çerçevesinde Polisin Yetkilerinin Elinden Alındığını Savunarak, "Türk Ceza Kanunu (TCK), AB İçin Değil, Türkiye'nin Bağımsızlığı İçin Yeniden Düzenlenmelidir" Dedi.

MHP Malatya İl Başkanı Ekici'nin Basın Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Ömer Ekici, Avrupa Birliği (AB) uyum yasaları çerçevesinde polisin yetkilerinin elinden alındığını savunarak, "Türk Ceza Kanunu (TCK), AB için değil, Türkiye'nin bağımsızlığı için yeniden düzenlenmelidir" dedi.

MHP Malatya İl Başkanı Ömer Ekici, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, polisin içinde bulunduğu sorunlara dikkat çekti. Ekici, "Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarının zorlukları, genç polislerimizin askerlik ile ilgili problemleri, ücretlerinin yetersizlikleri, bununla birlikte AB uyum yasaları çerçevesinde çıkartılan yasalardan kaynaklanan yetkisizlendirme operasyonları, emniyet mensuplarımızın en büyük problemleri olarak karşımızda durmaktadır" diye konuştu.

Terörle mücadele eden güvenlik güçlerinin milli direncinin kırılmak istendiğini iddia eden Ekici, "Kendisine molotof kokteyli ve taş atılan, kafası kırılan polislerimize, maalesef teröristlere gösterilen müsamaha gösterilmemektedir. Acilen Türk Ceza Kanunu, terörle mücadele kanunları AB'nin istediği gibi değil de jeostratejik ve jeopolitik yönden çok hassas bir bölgede bulunan yüce Türk Devleti'nin bağımsızlığı ve istiklali için yeniden düzenlenmelidir" dedi.

(NA-OÇ-OK-Y)