MHP Lideri Devlet Bahçeli'den "Ekmek Zammı" İçin Yeni Açıklama: Memnuniyet Verici

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den "Ekmek Zammı" İçin Yeni Açıklama: Memnuniyet Verici

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ticaret Bakanlığının ekmek fiyatlarında artış olmayacağını bildiren açıklaması hakkında, "Memnuniyet verici bir karar olmuştur." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ticaret Bakanlığının "Ekmek fiyatlarında artış olmayacak." açıklamasına "Memnuniyet verici bir karar olmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

BAHÇELİ, EKMEK ZAMMI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

Devlet Bahçeli, ekmek fiyatlarına yapılması öngörülen zamla ilgili Ticaret Bakanlığınca yapılan açıklama hakkında değerlendirmede bulundu.

"ASKIDA EKMEK PROJESİ YAYGINLAŞMAYA BAŞLADI"

Bakanlığın açıklamasını memnuniyet verici bir gelişme olarak gören Bahçeli, "Biliyorsunuz başlattığımız askıda ekmek projesi yaygınlaşmaya başladı. Milli ve sosyal dayanışmanın tezahürü olan bu projeyle varlıklı aileler yoksul kardeşlerimize, vatandaşlarımıza el uzatıyor, hatırlıyor, yardımlaşmanın erdemini gösteriyorlar. Askıda ekmek sosyal bir kurumdur. Türk toplumculuk anlayışının bir eseridir. İnanıyorum ki, 'askıda ekmek' projesi tüm yurt sathında karşılık bulacak vatandaşlarımız tarafından sahiplenilecektir. Bir elin verdiğini diğer el elbette görmeyecektir. Muhtaç kardeşlerimizin karnı doyacaktır" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE FIRINCILAR FEDERASYONU ZAM İDDİALARINI YALANLADI

Türkiye Fırıncılar Federasyonunun ekmek fiyatlarına yüzde 15'lik zammı öngören açıklaması üzerine bugün Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye Fırıncılar Federasyonunun ne ülke genelinde ne de herhangi bir il için tek başına ekmek fiyatı belirleme yetkisinin bulunmadığı belirtilerek, ekmeğe yüzde 15 zam yapıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı aktarılmıştı.